Web Analytics
Kadir Has Stadı Maça Hazır
Kadir Has Stadı Maça Hazır

Kadir Has Stadı Maça Hazır

Kayseri'de Kadir Has Stadı'nın zeminindeki ıslaklığı kurutmak için, 20 adet dev fan yerleştirildi. Bu arada doğalgazla çalışan ve tribünleri ve zemini de ısıtan 384 ısıtıcı devreye alındı. Fenerbahçe İdari menajeri Volkan Ballı, zemindeki ıslaklık ve kayganlık nedeniyle her iki takım oyuncularının risk altında olduğu görüşünü yineledi.

B.B. Kadir Has Stadı'nın zeminindeki ıslaklığın giderilmesi için önce tribünleri ısıtacak 320 adet doğalgazlı radyan ısıtıcılar devreye sokuldu. Doğalgazlı ısıtıcılar, sabaha kadar çalıştırıldı. Bu arada stadın yapımını tamamlayan Kayseri imar A.Ş. yönetim kurulu başkanı Mehmet Tarınç'ın bulduğu yöntemle zeminin kurutulması için sahanın çeşitli yerlerine özel olarak yaptırılan 20 adet dev fan yerleştirildi. Fanlarla yaratılan rüzgar sonucu, sahadaki ıslaklığın giderildiği görüldü. Yönetim Kurulu Başkanı Tarınç, "Çum zeminin rüzgarla temas ettiği yerlerin kuruduğunu görünce, sanayide özel olarak 20 adet dev fan yaptırıp getirdik. Fanların etki ettiği zeminin çok müsait hale geldiğini gördük. Fanları maç saatine kadar çalıştırarak herhangi bir sorun yaşanmamasını sağlayacağız" dedi. Stad Müdürü Osman Kayaalp de çimin biçildiğini, fan ve radyan sisteminin yanısıra alttan ısıtma sisteminin de devreye konulması sonucu zemindeki ıslaklık ve kayganlığın önüne geçtiklerini, zeminde yer yer değişim yaptıklarını ifade etti.

Bu arada,Kayserispor'un yarın sahaya Souleymanou- Durmuş, Eren Güngör ,Ali Turan, Toledo- Mehmet Topuz, Saidou, Ragıp( Furkan) Mehmet Eren- Cangele ,Aghahowa onbiriyle çıkması bekleniyor. Sarı kırmızılı ekipte Koray dışında sakat ve cezalı oyuncu bulunmuyor.

MAÇ SAATİNDE HAFİF YAĞIŞ BEKLENİYOR

Öte yandan ,meteoroloji yetkilileri kent merkezinde hava sıcaklığının bugün 18 dereceye kadar ulaşacağını, yarın ise maç saatinde kısa süreli mevzi yağış olabileceğini belirttiler. Hava sıcaklığındaki artışın da Kadir Has Stadı'nın zemini açısından yararlı olacağı ileri sürüldü.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

http://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!