Web Analytics
Kayserispor ve Konyaspor'dan açıklama: Devletimizin yanındayız
Fenerbahçe - Konyaspor ve Beşiktaş - Antalyaspor maçlarında tribünden atılan Hükümet istifa sloganlarının ardından Konyaspor ve Kayserispor'dan açıklama geldi. 2 takım da devletinin ve milletinin yanında olduğunu belirterek, bu zor zamanda siyasete alet olanları kınadıklarını belirtti.

Konyaspor ve Kayserispor'dan açıklama: Devletimizin yanındayız - En Son Haber

Fenerbahçe ve Konyaspor arasında oynanan maçta bir grup taraftar "hükümet istifa" sloganları atarak tepki toplamıştı.

26 Şubat'ta oynanan Beşiktaş - Antalyaspor maçında da Beşiktaş tribünlerinden yine bir grup taraftar benzer sloganları attılar.

Bunun üzerine Kayserispor ve Konyaspor kulüplerinden konuyla ilgili açıklamalar geldi.

Kayserispor yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Kayserispor Kulübü ve Kayserispor camiası sonuna kadar devletinin ve milletinin yanındadır. İçinde olduğumuz şu felaket günlerinde milletimizin acısını yürekten paylaşırken bu acıyı vesile yaparak tribünlerde yapılmaya çalışılan kirli siyaset ve zilletin farkında olduğumuzu ve bunu kınadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız"

Konyaspor tarafından yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

"Selçuklu Dar-ül Mülkü Konya, Büyük Konyaspor camiası ve taraftarı dün, bugün ve yarın daima devletimizin yanındadır. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde, depremzede kardeşlerimizin yaralarını saran devletimizin ve milletimizin acısını acısı bilen 85 milyon Büyük Türkiye ailesinin tarafındayız. Yas gününde yas tutmak yerine, çirkin bir siyasete payanda olanları en şiddetli şekilde kınadığımızı tarih ve millet huzurunda beyan ederiz"

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları