Web Analytics
Süleyman Hurma İle Kayserispor.org Üyeleri Toplantısında Neler Konuşuldu.
Geçtiğimiz günlerde Kayserispor.org Forum üyesi Taraftarları ile Süleyman Hurma arasında bir toplantı yapıldı.

Süleyman Hurma İle Kayserispor.org Üyeleri Toplantısında Neler Konuşuldu.

Geçtiğimiz günlerde Kayserispor.org Forum üyesi Taraftarları ile Süleyman Hurma arasında bir toplantı yapıldı.

Toplantıda genel olarak;

  • Markalaşma
  • Arma/logo
  • Store
  • Şehrin Kayserispor’a desteği ve
  • Tribünler

 

hakkında konuşuldu. Tabi konu aralarında Süleyman Abi’nin dürüstlüğü ve ortamın samimiyetiyle buraya, Kayserispor’u ve Süleyman Hurma’yı karalamak için fırsat kollayan insanlar yüzünden söyleyemeyeceğimiz detaylar yer aldı. Fakat şunu açık ve net söyleyebilirim ki; Bu detaylardan hiç biri Kayserispor hanesine olumsuz yansıyacak bir detay değildi. Kısa kısa, yazabildiğimce üsteki konular hakkında bilgiler/detaylar vereyim.
Arma/Logo
Formalar üzerindeki arma/logo çeşitliliği hakkında Adidas firmasına onlarca defa sitemde bulunduklarını belirtti. Fakat bu konuda, sponsorluk anlaşması gereği; antreman eşofmanları, şortları ve benzeri materyallerin Kayserispor Kulübüne daha indirimli geldiğine değindi. Maç formaları hakkındaysa; hazırlamış olduğumuz dosyayı Adidas firmasına tekrar göndermek amaçlı aldı. Oluşan bu kirliliğin farkında olduklarını ve düzeltilmesi için tekrar girişimde bulunacağını ekledi.
Biz de katıldığımız arkadaşlarla birlikte; bu konuda Adidas firmasına mail atacağımızı ve bu konudaki hassasiyetimizi belirteceğimizi söyledik. Bunun kendilerinin girişiminden çok çok daha etkili olacağını, gerek bu konuda gerek diğer konularda taraftarların sayısal olarak çoğunluğu yüzünden daha dikkate alındığını vurguladı. Bu konu hakkında gerekli araştırmaları yaptıktan sonra bu hassasiyetimizi belirtmek amaçlı bir konu açacağım.
İmza törenlerindeki bayraktan oluşan farklılığında kendilerinden kaynaklı olduğunu kabul etti. Büyük bir ihtimal o da düzeltilecektir.
Store
Taraftar mağazası konusunu açtığımızda, ilk lafı inan ben de sizin kadar çok istiyorum oldu. Buraya göreve ilk geldiği sırada bunun için girişimde bulunduğu fakat yönetim kurulu tarafından kabul edilmediğinden bahsetti. Kayserispor kulübü olarak, bir taraftar mağazası açmak istediklerinde, en iyisini yapmak isteyeceklerini vurgulayarak; işin bazı zor kısımlarından bahsetti.
Örnek olarak, Adidas firması taraftar mağazasına ürün vermek için, 30 bin ve 50 bin arasında her modelden sipariş verilmesi şartını koşuyormuş. Kayserispor’un 6 çeşit formasını olduğunu varsayarsak ve Adidas firmasının ortalama 40 bin forma siparişi istediğini varsayarsak; 240 bin forma ediyor. Bu işin sadece formayla olmayacağını, diğer ürünlerinde buna yakın sayılarda olması gerektiğini, bunlar dahil, çalışan sayısıyla birlikte ortalama 2 trilyon para harcanması gerektiğinden bahsetti.
25 bin kişilik stadyumu genel olarak dolduramayan şehrimize store açmanın ne kadar doğru olup olmadığını bizlere sordu. Bunlara rağmen, bu konuyu tekrar konuşacağını; gerekirse bir transferden vazgeçip bu sorunu halledebileceklerini söyledi.
Bir diğer konuysa farklı farklı forma tasarımlarının olup olmaması..
Adidas firmasına bu konudada girişimlerinin olduğunu vurguladı. Fakat 30 bin-50bin arası sipariş koşulununda burada geçerli olduğunu belirtti.
Şehrin Kayserispor’a desteği
Bu konuda 300 bin nüfuslu Trabzon ile merkez nüfusu 1 milyon 200 bin olan Kayseri’yi kıyasladı ve Kayseri şehrinin takımına yeteri kadar sahip çıkmadığı gerçeklerinden söz etti.
Sponsor konusu
Sponsor konusunda 2-3 yer ile görüştüklerini yeni sezonda bunlardan birinin sponsorumuz olacağını ekledi.
Kayserispor Taraftarına Özel Kredi Kartı
Bu konuda Deniz Bank ile bir görüşmelerinin olduğunu, Deniz Bank’ın bu konuda çok istekli olduğunu, ufak tefek prüzlerin halledilmesi durumunda Kayserispor taraftarının kendine özel kredi kartına kavuşacağını ekledi.
Tribünler
Tribünler adına Kapalı Kale grubundan Adem Yumli, Uğur Çağlıer ve Ali Demirağ katıldı. Kendi sorunlarından ve genel tribün sorunlarından konuşuldu.
Bunlara ek olarak, ayrı bir öğrenci tribünü ve bayan tribününün yapıldığını müjdeledi.
Kayserispor’un Kayseri şehrine tanıtılması
Kayserispor’un maçları hakkında şehrin belirli yerlerine reklam verme fikrine; diğer takım taraftarlarının gerçek Kayserispor taraftarlarıyla dalga geçeceğini düşündüğünü belirterek karşı çıktı. Zaten fikstürü belli olan bir olayı bu şekilde reklam etmek, diğer takım taraftarları tarafından dalga konusu olabilir dedi. Fakat buna rağmen, bizim ısrarımız üzerine hazırladığımız billboard örneklerini aldı ve bu konuda ortak çalışma yapmaya hazır olduğunu vurguladı.
Kulübün Web Sitesi
Kulübün websitesinin yenilenmesi ve detaylandırılması konusunda bir çalışma vardı. Bu konuda daha detaylı görüşüleceğini ve bunun olacağını müjdeledi.
Kombineler
Blok ( fabrika satışları ) hariç sadece 175 kombinenin satıldığını söyledi.
Transfer
Kamp döneminden sonra belki 1-2 futbolcunun gönderilebileceğini, transferi büyük ölçüde tamamlamalarına rağmen, kamp dönemindeki performanslara göre transfer yapılabileceğinide söyledi.
Sizlere mesaj
Kendisinin burada bir çalışan olduğunu ve zamanı geldiğinde buradan kendisinin gidip, bizlerin kalacağını söyledi. Bu konuda, takıma her konuda ve her koşulda destekçi olmamızı; bu takıma vefa borcunu ödeyerek giden Ertuğrul Sağlam, Tolunay Kafkas, Mehmet Topuz, Gökhan Ünal, Serdar Kesimal gibi futbolcuları diğerlerinden biraz daha ayrı tutmak gerektiğini söyledi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

http://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!