Web Analytics
Tolunay Kafkas ve Mustafa Uğur Pro Lisans Kursuna Katıldı.
Tolunay Kafkas ve Mustafa Uğur Pro Lisans Kursuna Katıldı.

Tolunay Kafkas ve Mustafa Uğur Pro Lisans Kursuna Katıldı.

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas  ve Kayserispor Eski Teknik Direktörü Mustafa Uğur Pro Lisans için Antalya'da kursa katıldı.
 

Türkiye Futbol Federasyonu, Turkcell Süper Lig ve Bank Asya Ligi'nde görev yapan 20 üst düzey teknik direktör için Türkiye'de ilk defa UEFA Pro-Lisans Güncelleme kursu düzenliyor. Teknik direktörler, 3 aşamadan oluşan kursun sonunda UEFA standartlarına uygun bir lisansa sahip olabilecek.

UEFA Pro-Lisans Güncelleme kursunun ilk aşaması; 20 teknik direktör, TFF ve UEFA eğitimcilerinin katılımıyla 25 Aralık 2009 - 5 Ocak 2010 tarihleri arasında Antalya Titanic Otel'de düzenlenecek.

UEFA'dan bir gözlemcinin de hazır bulunacağı 10 günlük kurs, UEFA'nın belirlediği ileri düzey teknik ve taktik çalışmalardan oluşuyor.

UEFA'nın 2006 yılında başlattığı JIRA projesi kapsamında teknik direktör ve eğitimci eğitimlerine getirdiği standartlar, 53 ülkeyi kapsıyor. Kurslar sonunda UEFA lisansı alan teknik direktörler, üye ülkelerde çalışma imkanı buluyor. TFF, 2008 yılından beri UEFA'nın JIRA projesi kapsamındaki tüm lisans kurslarını düzenleme yetkisine sahip.

25 Aralık Cuma günü saat 09.00'da TFF Genel Sekreteri Ahmet Güvener'in açılış konuşmasıyla başlayacak olan Pro-Lisans kursunun ilk 15 dakikası basına açık olacak.
 
Pro-Lisans kursuna katılacak teknik direktörler:

Rıdvan Dilmen,
Mesut Bakkal,
Nurullah Sağlam,
Ziya Doğan,
Erdoğan Arıca,
Abdullah Avcı,
Hikmet Karaman,
Giray Bulak,
Mustafa Uğur,
Ünal Karaman,
Raşit Çetiner,
Rıza Çalımbay
Samet Aybaba,
Ertuğrul Sağlam,
Levent Eriş,
Osman Özdemir,
Tolunay Kafkas,
Güvenç Kurtar,
Coşkun Demirbakan,
Yücel İldiz

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları