Web Analytics
Türkiye Kupası Maçları TRT'de
Türkiye Kupası Maçları TRT'de

Türkiye Kupası Maçları TRT'de

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve 2009-2010 ile 2010-2011 sezonu Türkiye Kupası müsabakalarının televizyondan yayınlanmasına ilişkin ihale sonuçlandı. Önümüzdeki 2 sezonun Türkiye Kupası yayın ve isim hakkını Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) aldı. Kapalı zarf usulüne göre gerçekleştirilen ihalede TRT, yıllık "17 milyon 100 bin dolar + Türkiye Futbol Federasyonu payını" teklif ederek yeni yayıncı oldu. 

Kulüplerin kazancı yüzde 30 artacak Söz konusu ihalenin son derece şeffaf ve Türk futboluna yakışır düzeyde olduğunu belirten Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener şunları söyledi: "Türkiye Kupası, Türk futbolunun en önemli değerlerinden biri. Son yıllardaki çalışmalarla yeniden marka değeri yükselen bu organizasyonun önemi son ihale ile birlikte bir kez daha ortaya çıktı. Yayın ve isim hakkı toplam tutarının yeni ihale ile birlikte artarak kulüplerin kazancının yüzde 30 yükselmesi, Türk futbolunda sağlanan güven ortamının bir eseri. 

Böyle bir ortamda futbolumuza ayrılan kaynağı artırarak, kulüplerimizin çok daha fazla para kazanmasını sağlamak bizlere de gurur veriyor. Bu rakama çıkan TRT'ye, federasyon ve kulüplerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum." Yeni sezonda kulüplerin Türkiye Kupası'ndan kazanacağı paranın da önemli miktarda yükseleceğine dikkat çeken Başkan Özgener şöyle devam etti: "Türk futbolu sponsorlar ve onların sağladığı kaynaklarla çok daha ilerilere gidecektir. Bunun için bize destek olan, işbirliği yapan tüm sponsorlarımız ile Türkiye Kupası'nın 4 sezon boyunca yayıncı kuruluşluğunu üstlenen Digitürk'e ve isim sponsorluğunu yapan Fortis'e bir kez daha teşekkür ediyorum."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

http://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!