Web Analytics
Başarmak Cesaret İster-Ayhan Baynal
Başarmak Cesaret İster-Ayhan Baynal

Başarmak Cesaret İster-Ayhan Baynal

Kayserispor Fenerbahçe karşısında galibiyete inanmamıştı. Eğer inansa idik, en kötü 1 puan ile Kayseri'ye gelirdik. İnanmak demişken bir olayı anlatmak istiyorum. 

Kayseri'nin bir yerel kanalında Mustafa Uğur (Eski Kayserispor futbolcusu ve Teknik Direktörü) canlı yayındaydık. Bir soru sordum. "Niye İstanbul takımlarına karşı başarısız oluyoruz?" dedim. 

Cevap olarak; "İnanmıyoruz" dedi ve devam etti.

 "Fenerbahçe ile deplasmanda maçımız vardı. Teknik Direktörümüz ise Gigi Multescu kara kara düşünüyordu. Fenerbahçe maçının altından nasıl kalkacağını hesaplıyordu. 

Yanını gittim ve dedim ki; Biz Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımların karşısında defans yaparak maça çıkıyoruz. 80 dakika kalemizi kahramanlar gibi savunuyoruz. 

Bir atak oluyor ve topu kalemizde görüyoruz. Hiç bir şey olmazsa hakem bir penaltı ile savunmamızı yıkıyor ve farklı bir mağlubiyet ile Kayseri'ye dönüyoruz dedim. Çare ne diye sordu. Bende saldıralım dedim. Onlar bizden savunma bekliyor. Biz hücum oynarsak şaşırtırız dedim. Aynen öyle yaptık. Defans yapmamızı bekleyen Fenerbahçe'ye karşı hucüm yaparak rakibimizi şaşırtmıştık. Nede olsa düşmeye oynayan bir takım idik. Sahadan 2-1 galip ayrıldık. Hem onlar şaşırmış hemde biz. Ogün sahada cesur bir oyun sergiledik ve yendik" dedi.

 Evet; Mustafa Uğur başarının inanmaktan geçtiğini güzel bir şekilde anlatmıştı. Ben burada şöyle oynasak böyle oynasak demek istemiyorum. 

Biz galibiyet üzerine oynamamız gerekirken beraberliği bile başarı saydık ve yenildik. Kısaca inanmadık. İnansa idik galip gelirdik.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları