Web Analytics
Kayserispor Taraftarlığı Bambaşka- Serdar Erbaşı
Kayserispor Taraftarlığı Bambaşka- Serdar Erbaşı

Kayserispor Taraftarlığı Bambaşka- Serdar Erbaşı

Bu görüntü aslında çok şey ifade ediyor…

Gol pozisyonu üretmek için ileri uç elemanlarının uyumu çok önemli. Aynı dili konuşan iki yabancı oyuncumuzun uyumu maçın her dakikasında kendini belli etti. Maçın başındaki o güzel iletişim maç sonuna kadar devam etti.

Taraftarlığın özünde başarıyı sahiplenmek ve başarıya katkıda bulunma isteği vardır. Taraftar bu katılımı sağladığı oranda Taraftarlığından zevk alır ve mutlu olur. Taraftarlık bir 90 dakika ile sınırlı olmamalıdır. Taraftar maçın öncesinden itibaren planlar yaparak katkı yapmaya başlamalı, ve maç sonrasında mutluluğunu taçlandırmalıdır.

Hararetli Beyin Fırtınaları sonrası ortaya güzel ürünler çıktı

Biz de aynı çerçevede daha bir hafta öncesinden arkadaşlarımızla Kayserispor Takımına ve imajına yapacağımız katkılar için beyin fırtınası yapmaya başladık. Mimarlıkta başarılı proje üretmek için önce tüm sınırlar ortadan kaldırılır ve uçuk dizaynlar çizilir. Daha sonra o sınırlar tek tek akla getirilir ve nihai proje ortaya çıkar. Biz de tam öyle yaptık. En uçuktan başladığımız fikirlerimiz kah açık ortamda kah da özel görüşmelerle sonuca ulaştı.

Diyarbakırlı Vatandaşların ve Taraftarlarının kardeşlerimiz olduğunu beyan ettiğimiz pankartımız için öncelikle ortamı koklamak istedik. Diyarbakırspor Taraftarının durumuna göre bu pankartı devre arası açmayı planlıyorduk ancak daha maç öncesi olumlu hava, stad skorbordundan yayılan olumlu mesajlar sonrası ilk pankartımızı Diyarbakırspor Taraftarı için açtık. O dakika tepkisiz kalan pankartımızın maç özetlerinde görüşüleceğime emindim.

Cangele ve Ali Turan için Pankartlar açtık

Bu beyin fırtınası sonrası en olumlu pankartlarımız ise bana göre bu maçın en iyi üç oyuncusu olan Makukula, Cangele ve Ali Turan için hazırlananlarıydı. Maç başında Cangele için kendi dilinde bir pankart açtık. Birinci yarı sonuna doğru Kaptanımız Ali Turan için bir pankart açtık. Her iki pankart için de futbolcularımızdan olumlu dönüşler aldık ve bu bizi çok mutlu etti. Özellikle Kaptanımızın hem oyunuyla hem de yüreğiyle bu pankartlardan çok daha fazlasını hak ettiğini belirtmek isterim. Ali’ nin kaptanlığa bu kadar yakışacağını tahmin etmezdim. Ona kaptanlık hakikaten çok yakıştı…

Mr Goal Makukula için açacağımız pankart için Pankart Tasarımcımız Ahmet’ in fikri Makukula’ nın golü sonrası pankartın açılması yönündeydi ancak ben aynı fikirde değildim. Birinci yarı Makukula ciddi net pozisyonlarında topu dışarı atmış ve morali bozulmuştu. Desteğe ihtiyacı vardı. İkinci yarının başında bu pankartı açmaya karar verdik. Pankartı gören Mr Goal’ ün bizi bir kaç defa selamlaması ve yine top durduğunda yine bize el sallaması, eğilmesi gülücükler atması hem bizi mutlu etmişti hem de onu motive etmişti.

Daha ikinci yarının başında gelen gol sonrası dönüp Ahmet’ e baktım. Ahmet gözleri dolu dolu bana zafer işareti yapıyordu. O kadar mutlu olmuştuk ki. Sanki pası ben verdim ve golü Ahmet attı. Kendimizi tüm benliğimizle maçın içinde hissetmiş ve o derece Taraftarlıktan feyz almıştık. İkinci golde de aynı coşkuyu yaşadık. Her iki gol sonrası da Makukula bize selam verdi.

Yan Hakemi etkileme Timi olarak ise görevimizi yaptık. Sürekli Yan Hakemle görüştük. Doğru olduğunu düşündüğümüz kararları sonrası teşekkür ettik. Hatalı olduğunu düşündüklerimiz sonrası ise eleştirdik. Hatta durması gereken yere bile karıştık: “Hocam iki metre daha sağa git, ofsaytı kaçırırsın…” Makukula’ nın markajını üstlenen futbolculara dikkat etmesini söyledik…

Maç sonu Futbolcularımızın yanımıza kadar gelmesi ve Formalarını bize atarak selam vermesi özlediğim tabloydu. Maçı yakınımızda izleyen oradaki Taraftarlarımızın yanımıza kadar gelip de maçlarda hep orada olup olmadığımızı sorması ve bizimle birlikte olmak istediklerini iletmesi bizi ayrıca mutlu etti.

 

Bu coşkuyu bizimle birlikte yaşayan tüm Taraftarlarımıza ve bu galibiyeti yaşatan tüm oyuncularımıza, Teknik Heyetimize ve Yönetimimize teşekkür ederim. Bir dahaki maçta görüşmek üzere…

 

Yolumuz uzun ancak inanın çok hızlı yürüyoruz.

 

Serdar ERBASI

 

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

http://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!