Web Analytics
Makukula Gerçeği- Serdar Erbaşı
Demeyi çok isterdim inanın.. Ama göz göre göre ıskarta bir golcü oyuncu alındığını ne yazık ki söylemek istiyorum.. Kayseri futbol tarihinde son yıllarca yapılabilecek belki de en büyük futbolcu hatasından birisi bu futbolcu olabilir. Zaten 1 yıllığına kiralık olarak alınmasından belli değil mi ?..

Makukula Gerçeği- Serdar Erbaşı

“Bu kez tam isabet..
*   *   *
Demeyi çok isterdim inanın.. Ama göz göre göre ıskarta bir golcü oyuncu alındığını ne yazık ki söylemek istiyorum.. Kayseri futbol tarihinde son yıllarca yapılabilecek belki de en büyük futbolcu hatasından birisi bu futbolcu olabilir. Zaten 1 yıllığına kiralık olarak alınmasından belli değil mi ?..

Bu adam, Kayserispor forması altında bırakın gol kralı olmayı 10-15 gol atarsa çok çok büyük başarıdır. Ama bence bu kadar gol bile atamaz ! Milli takımına da seçilse ne olur seçilmese ne olur !.. Türk futboluna bir şey katamadıktan sonra.. 1 yıl sonra aldığı parasıyla istediği yerin yolunu tutar !. Şimdiden uğurlar olsun..”

Bu satırlar 12 Ağustos Akşamı İnternetspor.com’ un “Galatasaraylı” olarak bilinen yazarı Sn Yüksel Yıkılmaz tarafından yazılmıştı. Birçok Kayserispor Taraftarı ise Makukula’ nın her golü sonrası bu yazıyı hatırlar ve Yazara mail gönderir.

Taraftarlarımızın Yazara attığı mailler sonrası ise biz Yüksel Yıkılmaz’ dan önceki öngörülerinin hatalı olduğunu itiraf ettiği bir yazı beklerken internerspor.com’ da “Kayserispor’da şok gelişme” başlığıyla bir haber çıktı. Bu habere göre Kayserispor ile Benfica arasında bonservis ile ilgili yapılan Sözleşmede Makukula’ nın imzası yoktu ve bu yüzden Makukula sezon sonu Benfica’ nın oyuncusu olmaya devam edecekti. Dahası Wigan da devreye girerek oyuncu ile ilgili girişimlere başlamıştı…

Makukula 3,5 yıl daha Kayserispor’ da

Öncelikle şunu yazalım: Makukula 1+3 yıllığına Benfica‘ dan kiralandı. Kiralık sürenin sonunda 2.5 milyon EURO‘ nun Benfica’ ya Sözleşmede belirtilen tarihte ödenmesi sonrası Makukula Kayserispor’ un 3 yıl daha oyuncusu olacak. Daha önce Cangele ve Provic’ de de aynı yol izlenmişti. Bildiğiniz gibi Cangele’ de bir sorun çıkmadı. Provic’ i de biz gönderdik.

Bu konuda Yönetime dönüp de konuyu sorma ihtiyacı duymadım. Zaten bunu öncelikle iddia sahipleri yapmalıydı ama bunun yerine Kayserispor Taraftarının kafasını karıştırılmasına yol açacak bir yola gitmişler.

Olayla ilgili bir kaç soru sorsak olay aydınlanır:

Defalarca aynı tip transferi yapmış bir Yönetim ve İdari Kadro böyle bir hata yapar mı?

Benfica ile Kayserispor arasında imzalanan Bonservis Sözleşmesinde futbolcunun imzasına gerek var mı?

1+3 yıllık Sözleşme için Makukula ile ayrı bir Sözleşme imzalanması gerekmez mi?

Makukula, Benfica ile Kayserispor arasındaki Sözleşmeye onaylama mercii olarak mı katılacaktı?

Bonservis demek günümüzde Sözleşmeyi feshetme hakkı değil mi?

Makukula ile Benfica arasında imzalanmış olan Sözleşmenin Benfica tarafından feshedilmesi için Makukula’ nın imzası gerekir mi?

Makukula’ nın imzalamadığı bir Sözleşmeyi fesih hakkı Sözleşmesi için Sözleşmeyi imzalamış olan Benfica’ nın Wigan’ dan daha fazla para koparma çabası Sözleşmeye attığı imzayı inkar demek değil mi?

Peki Mehmet Topuz Tranfserinde Kayserispor Mehmet Topuz ile Sözleşmesinin fesih hakkını Fenerbahçe’ ye satarken Mehmet Topuz’ dan imza aldı mı? Mehmet Topuz olayı nasıl sonuçlandı???

Bu sorulara cevap verdiğimizde haberin doğruluğunu kendimiz algılayabiliriz. Bu haberin neden bu ortamda ortaya çıktığı sorusuna cevap verebilmek ise Taraftara kalmış. Bu konuya girmeyeceğim.

Burada sorulması gereken soru Makukula’ nın Kayserispor ile yaptığı Sözleşmedeki 1+3 yıllık opsiyon olabilir. Benfica ile Makukula arasında yapılan Sözleşmenin Benfica’ ya ait olan fesih hakkında Makukula’ nın rızasının olup olmadığı değil.

 internetspor.com’ dan beklentim  daha önce yaptıkları kesin itham, iddia ve tahminlerin yanlış olduğunun anlaşılması sonrası hatalarından dönerek Makukula’ nın ıstarka bir golcü olmadığını kabul etmeleri ve Makukula’ nın başarısını alkışlamalarıdır.

Taraftar olarak olayları analiz ederken dikkat etmeli ve konsantrasyonumuzu kaybetmeden Kayserispor’ a destek vermeye devam etmeliyiz. Bu tür haberlere  zaman harcayacağımıza Kayserispor’ a nasıl daha iyi destek olacağımız konusunda kafa patlatarak zaman harcayabiliriz.

 

Yolumuz uzun ancak inanın çok hızlı yürüyoruz

Serdar ERBASI


 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları