Web Analytics
Kayserispor'da Kara Gün 16 Ocak 1992
Kayseri kamuoyu sabah gazeteyi eline alanın şok olduğu gün oldu. Gümüldür kamp dönüşü Afyon’da geçirdikleri kaza sonucu Antrenör Metin Parlaroğlu (39), Futbolcularımızdan Metin Aydın (29) ve Naser Beadini (30) vefat ettiği yazısını okuyarak uyandı.
Mezarları Eskişehirspor Vakfı Tarafından yaptırıldı ve yan yana gömüldüler.

16 Ocak’ta Yeşilovaspor hazırlık maçından sonra kamp sona ermiş ve Naser Beadini’ye ait olan 55 D 2650 plakalı özel otomobili ile gitmekte olan Metin Parlaroğlu, Naser Beadini ve Metin Aydın’ın Afyon yakınlarında feci trafik kazasında can verdiler. Olay Kayserispor’da “Karagün” olarak ilan edilirken Kayseri’li sporseverlerde  “Yasa Boğuldu”.

Bu haber Kayseri Basını son dakika baskısı olarak duyurdular.

TRT ve dönemin tek özel kanalı olan Star1’den en ufak bir görüntü ve haber dahi verilmemesi Kayseri’li Futbol severlerden tepki çekti. Televizyon kuruluşlarına taraftarlar tepki ve protestolarını telgraf ve telefonlar ile iletmişlerdi.

Kadere bakın ki;  Samsunspor futbol takımınında forma giyen Kaleci Fatih Uraz ile Naser Beadini 20 Ocak 1989’da Malatyaspor deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazasından kurtulmuşlardı. Bu kaza da Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ve şoför Asım Özkan'ı hayatlarını kaybetmişlerdi. Ama Naser Beadin'i yine bir Ocak ayından yine bir kazada hayatını kaybetmişti.

Kayserispor’un TFF’den almış olduğu özel izin ile Galatasaray’tan B.Metin (Metin Yıldız) ve Bakırköy’de forma giyen Tavşan Mustafa lakaplı Mustafa Arabacı başı ile anlaşma noktasına geldi. Ama daha sonraki gelişmeler ile Galatasaray’dan Metin Yıldızı ve Metin Aydemir transferinin gerçekleştiği duyuruldu.

Ayaktakiler : Levent Kurt, Recep Cavcı, Zeki Erguvan, Rıdvan Çeçen, Fatih Uraz, Ceyhun Güray

Oturanlar: Kaptan Beyhan Çalışkan, Muammer Nurlu, Mehmet Şen, Hüseyin Ürküten, Önder Çakar

Not: Bu kadroda bulunan Kaleci Fatih Uraz'da 20 Ocak 1989'daki Samsunspor'da otobüs kazasından Naser Beadini ile sağ kurtulmuşlardı. 

Kayseripor döneminin şartlarına göre alışılmadık “Simsiyah” forma ile sahaya çıktı.Taraftarlar maç öncesi yapılan saygı duruşu ile sessiz sedasız bir maç başlangıcı yaptı. Stadyumda en ufak bir tezahürat dahi yoktu. Maça 4.dakikada Önder Çakar’ın attığı gol ile 1-0 öne geçtik. Buna rağmen eski Kayserispor’dan hiçbir emare görünmemesi taraftarları tedirgin etmişti. 2.yarıa sahada Kırmızı forma ile çıkması takıma bir doping etkisi yapmıştı. Ama maçın  54.dakikasında Butay Sıdal’ın Penaltı golü ile durum 1-1 olana kadar. Maçın son dakikalarına kadar berabere giden maçta Kaptan Beyhan Çalışkan’ın attığı pas ile buluşan Levent Kurt 87.dakikada 2-1 öne geçiren galibiyet golümüzü atmış oldu.  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!