Web Analytics
Kayserispor Tarihinde 2.Defa Beşiktaş ile İlk Hafta Karşılaşacak.
Kayserispor, ligin ilk haftasında İstanbul'da 7 Ağustos 2022 tarihinde İstanbul'da karşı karşıya gelecek. Bundan tam 27 yıl önce yani 13 Ağustos 1995 tarihinde Kayseri'de karşı karşıya geldi.

13 Ağustos 1995 tarihinde Kayseri Atatürk Stadyumunda oynana Kayserispor, Beşiktaş maçı 1-1 sona ermişti. Kayserispor'un golünü 8.dakikada Salih Eken atarken, Beşiktaş'ın golünü ise bir dönemde Kayserispor'da da teknik direktörlük yapan Ertuğrul Sağlam 21.dakida penaltıdan attı. 

Maçın hakemliğini Metin Tokat yaparken yardıcıları ise Recep Sürhat Müniroğlu ile Burhan Mermer yapmıştı.

Kayserispor sahaya ; Agu, Serkan Bensol, Hakan Azman, İlhan Sancaktar, Mustafa Uğur , Birol Demirhan, Salih Eken, Abdullah Duran, Recep Umut, Ali Kurtuluş Gültiken (Kaptan) ve Cengizhan Hıncal ilk onbirde sahaya çıktı.

Daha sonra; Hasan Hüseyin Köse, Aykan Atik ve İsmail Müderrisoğlu oyuna dahil oldular. Diğer yedek oyuncular ise; Kaleci Bahattin Yıldırım ve Bünyamin Şeker bulunuyordu.

Beşiktaş sahaya; Auamann, Recep Çetin (Kayserispor'da yardımcı Antrenörlük yaptı), Mutlu Topçu (Kayserispor'da Teknik Direktörlük yaptı), Ali Günçar, Alpay Özalan, Ertuğrul Sağlam (Kayserispor'da Teknik Direktörlük yaptı), Orhan Kaynak (Kayserispor'da Futbol oynadı), Rıza Çalımbay, Metin Uzun, Sergen Yalçın (Kayserispor'da Teknik Direktörlük Yaptı), Stefan Kuntz (A Milli Takımın Hocası).  

Daha sonra oyuna; Sertan Eser, Oktay Derelioğlu ve Mehmet Özdilek (Şifo Mehmet) oyuna girdi. Kaleci Şener Kurtulmuş ve Serdar Topraktepe ise yedekte kadroda yer aldı.

Kayserispor'un Teknik Direktörülüğünü Rahmetli Nevzat Güzelırmak yaparken, Beşiktaş'ın Teknik Direktörlüğünü ise Daum yaptı.

KAYSERİSPOR-BEŞİKTAŞ ÖZET 1995-96 SEZONU 1.HAFTA

https://www.youtube.com/watch?v=7u48KfBoLHM

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları