Web Analytics
Topuz’un Transferindeki Gerçekler- Serdar Erbaşı
Topuz’un Transferindeki Gerçekler- Serdar Erbaşı

Topuz’un Transferindeki Gerçekler- Serdar Erbaşı

Topuz’ un Transferindeki gerçeklerFenerbahçe bu transfer için iki yıldır çaba harcıyordu.İki yıl önceki transfer sezonunda Fenerbahçe Kayserispor Kulübüne başvurdu ve görüşmek istedi. Recep Mamur, bu ortamda görüşmenin uygun olmayacağını, çünkü Topuz’ u satmayacaklarını söyledi. Sohbetimizin bir yerinde Başkan Recep Mamur, “İstersem 10 milyon Euro’ yu 10 dakikada bulurum, para mühim değil”  dedikten sonra önemli olanın futbolcunun burada oynamak istemesi ve prensipler olduğunu söyledi.

Günümüze geldiğimizde…Fenerbahçe ve Kayserispor etik prensipler ve Federasyon Kuralları doğrultusunda iki haftadır yoğun bir şekilde bu konuda etik ve olağan görüşmelerde bulunuyordu. Bu sırada BJK Kayserispor Kulübünü muhatap almayıp görüşmelerini Topuz’ un menajerleri ile yapmaya devam etti ve sonunda Topuz meşhur açıklamasını yaptı. Buradaki olaylar BJK’ nin ne kadar kötü yönetildiğini gösteren olaylar. BJK’ nin buradaki en büyük hatası ise karşısındaki kulübün Denizlispor değil Kayserispor olduğunu unutmasıdır.Topuz’ un “BJK’ liyim” beyanları…Topuz‚ doğuştan Kayserispor´ ludur. Bunu tüm röportajlarında belirtmiştir.

Sportif´ e verdiği beyanat:"HAYALİNE KAVUŞMUŞ BİRİSİ OLARAK ÇOCUKKEN HANGİ TAKIMI TUTARDIN ?

İnanın ben çocukken de şimdi de Kayserisporluyum. Benim ağabeyim taraftarlar derneğinin üyesiydi ve Kayserispor maçlarını asla kaçırmazdı. Bende yalvar-yakar onun yanında maçlara girer ve avazım çıktığı kadar bağırırdım. Susmak bilmezdim. 90 dakika bittiğinde bende ses soluk kalmazdı. Kayserispor diye bağırır dururdum. O zamanlardan bana sorarlardı hangi takımlısın diye de ben Kayserispor derdim. Şimdi de aynısını diyorum. Yarın öbür gün bir başka kulübe gitsem yine diyeceğim takımın adı Kayserispor olacak..."Link: http://issuu.com/ayhan1967/docs/sportif01Topuz´ un televizyonlara yaptığı "Beşiktaş´ lıyım" açıklaması sırasında yanında BJK´ li Yöneticiler ve menejerleri var. Televizyona yaptığı tüm açıklamalar kelime kelime aynı. Farklı bir soru sorulduğunda duraksıyor ve arkadan sesler geliyor‚ ne söyleyeceği ona anlatılıyor.Son açıklamalarını dinleyin ve karar verin:

 

BJK sınıfta kaldı:Burada BJK´ nin etik dışı hareketlerinin nedeni bonservisi düşürme çabası. Zaten Topuz cahil bir yetenek. Ancak unuttukları BJK´ nin karşısında Denizli yok.  Olay sonrası Kayserispor Başkanı ile Fenerbahçe Başkanı arasında geçen görüşmeler sonrası Kayserispor Kulübünün açıklamaları geliyor. Açıklamanın anlamı net: Kayserispor Topuz’ u satarsa sadece Fenerbahçe Kulübüne satar. Kayserispor’ u muhatap almayan bir zihniyet çökmeye mahkumdur. Burada Kayserispor ile görüşmeleri sürdürerek doğru iş yapan Fenerbahçe gibi Kaysersipor da aynı çizgide duracak ve sözünü tutacaktır. Kesinlikle fiyat artırmak gibi bir niyeti yoktur.Sonuçta  Topuz Fenerbahçe´ nin oyuncusu olmuştur.Recep Mamur  yada Aziz Yıldırım ile inatlaşmak hiç bir futbolcunun yada kulübün harcı değildir. Yapılan etik dışı hareketler karşılığını bulmuştur. Benim tanıdığım Recep Mamur bu konuda sözünü tutar yada Topuz’ u bir yıl boyunca PAF takımının antrenmanlarında seyreder.Topuz’ a kızmamak lazım.Topuz burada kötü niyetinden çok cahillik etmiştir. Kendisi adına hesaplar yapan şahsiyetlerin hatalarına kurban olmuştur. Futbolculuk hayatının bu ilk günlerindeki ders ona hep önderlik edecektir.Topuz Fenerbahçe’ de oynar.Fenerbahçe’ nin ihtiyacı olan oyuncu tam olarak Topuz’ dur. Hırsı ve istikrarlılığı ile aranan bir oyuncudur. Fenerbahçe iki yıldır o mevkie hiçbir oyuncu bulamamıştır. Tümer ve hatta Emre’ yi bile bağrına basan Fenerbahçe Taraftarı Topuz’ u mutlaka benimseyecek ve sevecektir. İşin en acı yanı ise Mehmet Topuz ileride Kayserisporlu Mehmet Topuz olarak değil, Fenerbahçeli Mehmet Topuz olarak hatırlanacaktır.Bonservis ne kadar?Arkadaşlar bonservisin 5 milyon + Emreciksin olduğu açıklandı ya; inanmayın. Görüşmeler tamamlanmadan önce Fenerbahçe’ nin 8 milyon euro teklifi masadaydı ve Kaysersipor bunu kabul etmiyordu. Artık gerisini siz düşünün…Topuz’ un Paf Takımındaki antrenmanlarda çürümesi ihtimalini düşünmek istemiyorum. Bu açıdan Kaptanımızın Fenerbahçe’ ye transferi tüm taraflara hayırlı olsun.Hayırlı olsun...Serdar ERBASI

Mehmet Topuz Beşiktaş'ta !

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

http://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!