Web Analytics
Altay-Kayseri Hattı
Altay'ın yetiştirdiği oyuncuların Süper Lige Kayserispor üzerinden giriş yapması son sezonda gittikçe yükselen bir trend oldu Eren Güngör'ün başarısı sayesinde.

Altay-Kayseri Hattı

Geçtiğimiz haftalarda Gökhan Değirmenci'nin 300 bini peşin 700 bin TL bonservis bedeli karşılığında gelecek sezon için Kayserispor'a verildiğini yazmıştık ancak Kayserispor oldukça ucuza kapattığı milli takım seviyesindeki oyunculardan sonra Altaylılara ilgisini sürdürüyor. Şimdi de Türkiye sınırları içindeki en iyi yerli defansif orta sahalardan biri olan Merter Yüce'ye talipler, büyük olasılıkla bu transfer de gerçekleşecek gibi.

1985 doğumlu Merter son iki sezondur Altay'da gerçekten iyi bir çıkış yakaladı, özellikle Mehmet Topal'ı bir kenara koyarsak yerli defansif orta saha konusunda oldukça kısır olan ülkemiz adına değerli bir oyuncu. Süper Ligde rahatlıkla oynayabileceğini söylemek zor değil, Kayserispor'daki performansıyla İstanbul takımlarının da dikkatini çekebilir Merter. Mehmet Topal'ın muhtemel yurtdışı transferi sonrası ligdeki en iyi alternatif olarak Merter'i düşünüyordum zira Murat Ceylan, Nuri Şahin gibi isimleri Galatasaray'da görmek istesem de Topal'ın boşluğunu dolduracak tipte oyuncular değiller, bu profile en yakın isim Merter'di. Kayserispor da oyuncu satışı konusunda oldukça ketum bir kulüp olduğundan büyük bir sevinçle karşıladığımı söyleyemeyeceğim bu haberi.

Henüz kesinleşen bir durum yok tabii ama Altay-Kayseri arasındaki transfer ilişkisi bu transferi daha da olası kılıyor. Yaz transfer döneminde Merter Yüce'nin Kayserispor'a transfer olduğu haberlerini okumamız kuvvetle muhtemel...

Not: Nisan-2009 tarihinde PClion FC Sitesinden alınmıştır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları