Web Analytics
Hikmet Karaman'ın Fatih Karagümrük Basın Toplantısı
Hikmet Karaman: “Daha iyi mücadele edip pozisyon vermeyebilirdik”
Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Karagümrük maçının ardından, "Bu şartlar altında daha iyi durabilirdik. Daha iyi mücadele edip pozisyon vermeyebilirdik" dedi.

Maç bitiminde teknik direktör Hikmet Karaman, açıklamalarda bulundu.

“Üst üste mağlubiyetler normal değil. Maçın başlaması, hava ve saha şartları normal değil. Yediğimiz ilk gol şanssız, yine bir bireysel hatalar kaynaklandı. Top auta gidiyordu, oyuncumuza sonrasında da direğe çarptı girdi. İkinci golde tam tersi, top öyle bir yere gitti ki, böyle bir havada göz gözü görmüyor, bir kar yağıyor, bir duruyor, saha ağır, yani 2-0’dan, 1-0’dan geri gelmek için oyun yapman lazım, bir pas yapman lazım, yani sahanın ve havanın şartları bunu yapmaya müsait değil. Buna rağmen ilk devrede 2 tane pozisyon var, bir tanesini atabilsek, farklı olacak. İkinci yarının başında da aynı şekilde oldu. Nihayetinde 3-0 kaybettiğimiz bir maç, böyle bir maçın şöyle oldu demesi de olmaz. Oturup, kendimizi bir Check-in yapmamız gerekiyor. Hem ligin şakası yok, bir de üst üste 4 tane mağlubiyet de doğru değil. Dolayısıyla bunu bir an önce seriye çevirmemiz gerekiyor. Oyuncularla da maçtan sonra bunu konuştuk. Oyuncuların bir kısmı geldi. Oluyor, bazen bu hatalar oluyor. Ama, hemen iç sahada oynayacağımız maçla 3’er puanları alıp, kendimizi ligde sağlama almamız gerekiyor.” 

 “Maçın başında şanssız bir gol yedik. Bize çarpan top auta çıkıyor diye düşünürken direğe vurup içeri düştü. İkinci gol de o kadar iyi yere gitti ki bireysel iyi bir vuruş seyrettik. Saha şartları karın yağdığı dönemde göz gözü görmedi. Saha ağırdı. 2-0’dan sonra oyunu domine etmek için şartların olması gerekiyor. Mağlubiyet bizim için iyi olmadı. Bir an önce kendimizi sağlama almak istiyoruz. Bunun altından kalkacak gücümüz var. Oyuncularımızla konuştuk. Evimizdeki ilk maçta galibiyetle seri galibiyetlerle ligde konum edinmek istiyoruz. Bu şartlar altında daha iyi durabilirdik. Daha iyi mücadele edip pozisyon vermeyebilirdik. Bu maçı unutup milli takım arasını iyi değerlendirip puanları almamız gerekir” şeklinde konuştu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!