Web Analytics
Süleyman Hurma’ya Suç Duyurusu
Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma hakkında suç duyurusunda bulundu. Kayserispor Kulübü’nün resmi internet sitesinde Kayseri’nin önde gelen spor yazarları hakkında yaptığı ağır suçlamalar üzerine Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Hurma’ya Suç Duyurusu

 Mahkemelik oldu

 Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma hakkında suç duyurusunda bulundu. Kayserispor Kulübü’nün resmi internet sitesinde Kayseri’nin önde gelen spor yazarları hakkında yaptığı ağır suçlamalar üzerine Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

 Kayseri’nin ünlü avukatlarından Uğur Altun, yaptığı basın açıklamasında Kayserispor’un maaşlı elemanı Süleyman Hurma’nın çok ağır ithamlarda bulunduğunu ifade edip, bu konu hakkında sonuna kadar hukuki mücadelelerini göstereceklerini söyledi. Avukat Uğur Altun, yaptığı yazılı açıklamasında, “Kayserispor Genel Müdürü Süleyman Hurma, 27.04.2009 tarihinde, Kayserispor resmi internet sitesi olan www.kayserispor.org.tr adresinde “DUYURU” başlığı altında yayınlanan yazısında, Kayseri’de itibar sahibi olan ve önemli gazetecileri olan müvekkiller aleyhinde tamamen asılsız iddialarda bulunup, yazının devamında da müvekkillere hakaret etmiştir. Anılan duyuruda, müvekkillere yapılan mesnetsiz iddia ve hakaretler  nedeniyle kendisi ve diğer sorumlular hakkında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş ve ayrıca Kayserispor resmi internet sitesinde yayınlanan bahse konu yazının ve içeriğinin düzeltilmesi amacıyla Noterden ihtar çekilerek düzeltme metni gönderilmiştir. Bununla beraber, anılan yazı tarafımızdan maddi ve manevi tazminat davasına da konu edilecektir. Kayserispor Genel Müdürü  Süleyman Hurma’nın hakaret içeren bu sözleri sarf etmesi demokratik bir ülkede basını susturma girişimidir. Basın Kanununun 3.maddesi ile Anayasanın 26, 27 ve 28. maddelerinde düzenlenen basın özgürlüğünün bir parçası olan eleştirme hakkının sindirilememesidir. Kentimizin güzide kulübü Kayserispor’un Genel Müdürü olarak böyle bir açıklamayı yapmasını bir talihsizlik olarak değerlendiriyoruz. Bu tutum ve davranışları sadece kendisine değil; Kayseri ve Türk Futboluna da zarar vermektedir” dedi. 

Dava açılıyor..

Avukat Uğur Altun, “Süleyman Hurma, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti tarafından 26.04.2009 tarihinde bir bildiri ile kınanmasına rağmen, bu haksız tutumunu sürdürerek, hatta bahse konu yazıda müvekkillerimin isimlerini zikrederek hakaretine bir yenisini eklemiştir. Konunun yargıya intikal etmiş olması nedeniyle daha fazla açıklama yapmayı doğru bulmuyoruz. Bu hususta gerekli kararı yargı verecektir. Kayseri ve Türk spor kamuoyuna saygıyla duyurulur” görüşlerine yerverdi. Hurma hakkında suç duyurusunun yanı sıra, tekzip istemi de yapıldı. Ayrıca Kayserispor Menajeri hakkında maddi ve manevi, ceza davasının da açılacağı öğrenildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!