Web Analytics
İşte Kayserispor-Orduspor Şampiyonluk Maçı Plağı (MP3)-27 Mayıs 1973
27 Mayıs 1973 tarihinde oynanan ve Osman Nuri Turhan'ın 86.Dakikada attığı gol ile 1-0 galip geldiği ve tarihinde ilk defa şampiyon olarak lige çıkması anısına çıkartılmıştı. Maçı anlatan: Pertev Tunaseli.

Kayserispor.org: Nostalji 1972-1973 Sezonu

İşte Kayserispor-Orduspor Şampiyonluk Maçı Plağı -27 Mayıs 1973

 

Kayserispor’un, 27 Mayıs 1973 tarihinde oynanan ve Osman Nuri Turhan’ın 86. dakikada attığı gol ile 1-0 galip gelerek tarihinde ilk defa şampiyon olarak 1. Lig’e çıkması anısına çıkartılmıştır.

27 Mayıs 1973, Kayseri tarihi günlerinden birini yaşıyor değerli dinleyiciler. Biraz sonra Türkiye Lig’i yeni, yepyeni bir ekip kazanacak. Burası Kayseri Atatürk Stadı, sadece Kayseri’nin değil Anadolu’nun kalbi şu anda Atatürk Stadı’nda atıyor. İşte Kayserispor sahaya geliyor. Sarı-kırmızı formaları içinde önde takım kaptanları Ersel giriyorlar sahaya. Yanlarında minik Kayserili çocuklar, sarı-kırmızı formalar giymişler. Alkışlar, şampiyon şampiyon, heyecan büyük. Kırmızı grubun eşsiz finali Kayserispor-Orduspor başlıyor.

Bu büyük maçı Kayserispor şu kadrosuyla oynayacak: Lütfullah – Oğuz – Osman – Nuri – Bülent – Esat – Selçuk – Ersel – Haluk – Mustafa – Metin

Kayseri öz takımını bağrına basmış. Onları, çocuklarını şampiyon olarak alkışlıyor şimdiden.

İLGİLİ MAÇ: 27 Mayıs 1973 KAYSERİSPOR 1-0 ORDUSPOR MAÇIN KADROSU İÇİN

Maçı Anlatan: Pertev Tunaseli

Maçı Anlatan: Pertev Tunaseli

1932 yılında Ankara’da doğan Tunaseli, Edebiyat Fakültesi'ni bitirdi. Spor yazarlığı ve spor spikerliği yaptı. Yeni İstanbul, Milliyet gibi gazetelerde, özellikle futbol branşında spor yazarı olarak çalıştı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları