Web Analytics
Kayserispor Yönetim Kurulundan Basın Açıklaması
Kayserispor Basın Açıklaması

Kayserispor Basın Açıklaması

Basın Açıklaması

2018-2019 futbol sezonu bu hafta sonu başlayacak olup, Kayserisporumuzda, 13.08.2018 Pazartesi günü saat 21.45’te Kadir Has stadında Antalyaspor’u konuk edecektir.Sezonun ilk maçına 3-4 gün kalmışken bazı konularda taraftarlarımızı bilgilendirmek, uzun ve çok zorlu geçecek sezonda, başarı için yönetim-şehir ve taraftarlarımız olarak neler yapmamız gerektiği konusunda ki tesbitlerimizi de paylaşmak istedik.Şöyle ki;

1– Takımımızın ekonomik durumu herkesin malumudur.Bu konuda her takımın yaptığı “sponsor arayışı” Kayserisporumuz tarafından da haftalarca sürdürülmüş,başkan yardımcımız Berna Gözbaşı İlter başkanlığındaki komisyon tabir-i caizse çalmadık kapı bırakmamıştır. Kayserispor’u bu hale getirenlerin ve onların tetik bile olamayacak küçüklükteki tetikçilerinin her türlü engellemesine rağmen İSTİKBAL, BEKAŞ ve ŞEKER FABRİKASI ile anlaşmalar yapılmıştır. 

Ancak bazı firmalar da bu virüslerin şerrinden çekinerek sponsor olmamıştır. Yıllardır haramdan beslenen zavallılar ise, bu firmaları ve yöneticileri korkuttuklarını övünerek sağda solda anlatmaktadırlar. Ancak bilmiyorlar ki ” Arlı arından korkar, edepsiz sanar benden korkar”Bu sponsor ve reklam anlaşmaları yapılırken kulübümüze ödenecek bedellerde, piyasa şartlarının tam tersine ilgili kuruluşların fedakarlıklarıyla geçtiğimiz yıllardan daha iyi konuma getirilmiştir. 

Alınan ve formalara konan reklam yer ve büyüklüğü ise TFF’nin koyduğu kurallar çerçevesinde ve yine belirlenen alanın büyüklüğü ile tam uyumludur. Belirlenen ve mevzuata uygun olan yere konacak yazıdaki harf sayısına göre yazılar büyük veya küçük olabilmektedir. Bu konu tamamen mevzuat dahilinde ve sponsorun takdirindedir, kaldı ki göze hoş gelmeyen bir görüntü olur ise sponsorlarımızla görüşülerek düzeltilebilir. Bu vesileyle adı geçen sponsorlarımıza birkez daha teşekkür ediyor, diğer sponsorlarımız veya yeni destekçilerimize de her türlü kolaylığı göstereceğimizi belirtiyoruz.

2-Halen kullandığımız formalar, NİKE firması tarafından üretilmektedir ve katolog ürünlerdir. Özel tasarım yaptırabilmek için ise yıllık 700.000 TL olan forma bedelimizin 3.500.000 TL’ye yükselmesi gerekmektedir. Macron vb. firmalarla da özel tasarım için görüşmelerimiz devam etmekte olup, sezon başında ki cevapları bu sezon için ürün yetiştiremeyecekleri ve bu tip siparişlerin devre aralarında yapılması gerektiği yönündedir. Önümüzdeki sezon için çalışma ve hazırlıklarımız sürmekte olup, kulübümüzün 2 yıllık sürede nereden nereye geldiğini düşündüğümüzde bu gibi detay konularla ilgilenen taraftarlarımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu konunun sevindirici tarafı ise, uçurumdan düşerken kucakladığımız Kayserisporumuzun güncel problemi olarak forma markasını, sponsor harflerininin büyüklüğünü tartışıyor isek, dev gibi sıkıntıları yönetim-şehir ve taraftar olarak hep birlikte olmamızdır.

3-Kombine ve loca satışlarımızda devam etmektedir. Bugün itibariyle satılan kombine sayımız; 6500 olup, geçtiğimiz yıl bugünkü sayı 6100 idi. Beklentimiz 1 ay içinde bu sayının 2 katına çıkmasıdır. Toplam 50 adet locamızdan satışı yapılmayan loca sayımız ise sadece 4 ‘tür. Gerek kombine, gerek loca satışlarımız, gerekse maçlardaki biletle girişlerin bu yıl geçtiğimiz yıllara oranla daha yukarılarda olacağına inanıyoruz. Taraftar artışımız bakımından geçtiğimiz yıl ilk yarıda rekor kırmış, yıl sonu itibariyle artış oranında süper ligde 3.sırayı almıştık .Bu yıl taraftarımızın ilgisiyle daha da üst sıraları hedeflemekteyiz.

4-Takımımız geçtiğimiz sezon 44 puanla ve rahat bir durumda ligi tamamlamış ancak, ikinci yarı performansımız başta yönetim olarak bizleri ve taraftarlarımızı memnun etmemiştir. Yeni sezona başlarken gerek piyasa şartlarından, gerekse tüm Kayseri’nin artık yakinen bildiği hortumları kesilenlerin ve onların sahiplerinin sponsorları veya yetkilileri tehditlerinden dolayı ekonomik dar boğazdan çıkış çalışmaları sadece kulüp başkanımız ve yönetimin gayretleri ile sınırlı kalmıştır.Buna rağmen;Geçtiğimiz yıl sözleşmeli oyuncumuz olup, takımda sıkça yer alan 15-16 oyuncu kadroda tutulmuş kadroya giremeyen veya performansı beğenilmeyen 7-8 oyuncu ile yollar ayrılmış,buna ilaveten 1 oyuncumuz da biz istememize rağmen kendisine gelen teklif üzerine sözleşmesindeki çıkış maddesini kullanarak takımımızdan ayrılmıştır. Gidenlerin yerine en az onlar kadar kaliteli ve takımda direkt oynayacabilecek 6 oyuncu takviyesi yapılmış ve kiralık gitmiş olan yetenekli gençlerimizin de takımımıza dönmesiyle güçlü bir kadro oluşturulmuştur. Ertuğrul SAĞLAM gibi bir markaya emanet edilen Kayserisporumuzdan bu sezon beklentiler çok daha üst düzeyde olup büyük taraftarımızın da desteği ile bunu başaracağımıza inanmaktayız.

5-Pazartesi günü Antalyaspor’la kendi evimizde oynayacağımız müsabakayla başlayacak olan 2018-19 sezonunun Kayserisporumuz ve Türk futboluna hayırlı olmasını dilerken “Başka Kayseri yok, Başka Kayserispor yok,” diyerek hemşerilerimizi ve büyük taraftarımızı yeniden ciddi bir mücadeleye davet ediyoruz.Kayserispor birilerinin oyuncağı, tetikçilerin geçim kapısı ve yöneticilerin zengin olma vasıtası olmamalıdır. Bu takım,Kayseri’de veya Kayseri dışında yaşayan,bu renk ve armalara gönül veren herkesin ortak değeridir. Fahri olarak görev yapan bizler dahil,gelmiş -geçmiş tüm yöneticiler geçici, KAYSERİSPOR ilelebet kalıcıdır. Kayserispor kimsenin ama hiç kimsenin tapulu malı değildir.Takımımızın gerçek sahibi olan taraftarlarımız, sahip olduğu sürece batırılması planlanan Kayserispor batmayacaktır. Yönetim olarakta bu konuda her türlü mücadele verilecek yeri geldiğinde geçmişte yapılan veya önümüzdeki dönemde yapılacak tüm ihanetler ilgili kurumlar ve kamuoyuyla paylaşılacaktır.Saygılarımızla….

KAYSERİSPOR KULÜBÜ

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!