Web Analytics
Kayserispor Kulübünden Duyuru..
Kayserispor Kulübünden Duyuru..

1. Kayserispor Kulübünden Duyuru..

DUYURU


23 Ağustos 2009 tarihinde Galatasaray ile oynadığımız müsabakada maçın hakemi Sayın Halis ÖZKAHYA ve yardımcı hakem Sayın Serkan GENÇERLER müsabakanın sonucuna direk etki edecek yönetim zafiyetini göstermişlerdir.
Galatasaray Kulübü’nün attığı ilk golde Kalecimize yapılan faulün görülmesini safihane yapılmış bir hata olarak kabul edemeyiz. Kendisine 60 – 70 metre mesafedeki pozisyonda ortahakemin aut kararına karışarak korner yaratıp 2. golü yememize neden olacak kadar gördüklerinden emin olan yardımcı hakem kendisine çok daha yakın olan bir pozisyonda kaleciye yapılan aleni faulü görememesini olgunlukla karşılayıp, basit bir hakem hatası olarak görmemizi kimse bizden isteyemez.


Hiçbir orta hakem 10 metre önündeki pozisyon için 70 metre mesafedeki yardımcı hakemine uyarak karar değiştirmez. Sayın Halis ÖZKAHYA’nın oyun içindeki kararları ve kart kullanımı da adil yönetimi benimsemiş bir hakemin vereceği kararlar değildi. . Sayın Halis ÖZKAHYA, daha öncede kritik müsabakalarımızda kulübümüz alehine kabul edilmez hatalar yapmıştır. Üzülerek belirtmek isteriz ki adı geçen hakem, kulübümüz tarafından güvenilir olarak algılanmamaktadır.


Hatırlatmak isteriz ki geçen sezonda Galatasaray ile İstanbul’da oynadığımız müsabakada hakem Selçuk DERELİ birisi son saniyelerde olmak üzere 2 penaltı vermemiş, oyun içindeki kart kullanma ve kullanmama biçimiyle yoğun eleştiri almıştı. Yine geçtiğimiz sezon Galatasaray ile oynadığımız Fortis Türkiye Kupası müsabakanın 89. dakikasında uydurulan bir faul sonrası ofsayt bir golle elenmemiz temin edilmiştir. Kimilerinin kamuoyu baskısından, kimilerinin de nedenini bilmek istemediğimiz sebeplerden yapmış olduğu hatalar zaten çok güçlü olan büyük takımlar ile mücadele etmemizi imkansız hale getirmiştir.


Kulübümüz, federasyonumuza ve Merkez Hakem Kuruluna olan güven ve desteğini hep sürdürmüştür. Sahada yapılan hataları çirkefleştirerek başka zeminlere çekmemiştir. Tüm kurumlardan da benzer adalet ve saygıyı bekleme hakkımızın olduğunu belirtmek isteriz

Saygılarımızla


KAYSERİSPOR
YÖNETİM KURULU

kayserispor.org.tr

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!