Web Analytics
TFF Hukuk Kurulu, Amrabat ve Galatasaray'dan Savunma İstedi.
TFF Hukuk Kurulu, Amrabat ve Galatasaray'dan Savunma İstedi.

TFF Hukuk Kurulu, Amrabat ve Galatasaray'dan Savunma İstedi.

TFF Hukuk Kurulu, G.Saray ile Faslı oyuncu için soruşturma başlattı Kayserispor, Faslı oyuncusu Amrabat'ı ayarttığı suçlamasıyla G.Saray'ı TFF'ye yazılı olarak şikayet etti. Bu başvuru üzerine TFF Hukuk Kurulu, G.Saray Kulübü, yöneticileri ve Amrabat'ın basına yansıyan bütün açıklamalarını toplayıp soruşturma dosyası hazırladı. G.Saray ile Amrabat'tan da savunma istendi.

Akşam Gazetesinin Haberine göre;

 


 

1-PFDK, usulsüz transferden suçlu bulursa G.Saray'a para cezası verebilecek. 2-'Futbolcu ayartıldı' hükmüne varılırsa G.Saray'ı transfer yasağı bekliyor. Amrabat'a da hak mahrumiyeti gelebilir

Kayserispor, Faslı oyuncusu Amrabat'ı ayarttığı suçlamasıyla G.Saray'ı TFF'ye yazılı olarak şikayet etti. Bu başvuru üzerine TFF Hukuk Kurulu, G.Saray Kulübü, yöneticileri ve Amrabat'ın basına yansıyan bütün açıklamalarını toplayıp soruşturma dosyası hazırladı. G.Saray ile Amrabat'tan da savunma istendi.
HUKUK Kurulu, transfer talimatlarına aykırılık tespit ederse dosyayı PFDK'ya sevk edecek. Hem G.Sarayhem de Amrabat ağır cezalar alabilir.
G.SARAY ile Amrabat, 'Etik Kurulu Talimatı'nın 17. maddesi' ve 'Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 19. maddesinin 6. fıkrasını' ihlal etmekle suçuyla karşı karşıya.
BU talimatlar doğrultusunda G.Saray ile Amrabat'ı iki farklı ceza bekliyor:
1-PFDK, soruşturma sonucunda olayda sadece usulsüz transfer çalışması tespit ederse G.Saray'ın son derece ağır ekonomik yaptırımla cezalandırılması gündeme gelecek.

SÖZLÜ İZİN YETMİYOR
2-ANCAK kurul üyeleri, G.Saray'ın Amrabat'ı 'ayarttığı' kanaatine ulaşırsa ceza artacak. Bu durumda kulüp, para cezasının yanı sıra transfer yasağına çarptırılacak.

PFDK, G.Saray ile birlikte usulsüz transfer görüşmesinde bulunduğu için Nordin Amrabat'a da hak mahrumiyeti cezası verecek.
SARI-Kırmızılı yöneticiler, Nordin Amrabat konusunda yaptıkları savunmada Kayserisporlu yöneticilere telefonla bilgi verdiklerini dile getirmişti. Ancak telefonla bilgi vermeleri talimatlar gereği cezadan kurtulmalarına yetmiyor. Zira Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'na göre G.Saray'ın Nordin Amrabat'ın  sözleşmesel ilişkisi devam eden Kayserispor'dan iznini 'yazılı' olarak almak zorundaydı.

Kaynak: http://www.aksam.com.tr/amrabat-atesi-g.sarayi-yakabilir--89154h.html

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!