Web Analytics
Kayserispor Nasıl Şampiyon Olur-1-Mustafa Özdemir
Kayserispor nasıl şampiyon olur? Konulu görüşlerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Bu paylaşım sırasında stadyuma neden yeterince seyirci gelmediğini de izah etmeye çalışacağım.

Kayserispor Nasıl Şampiyon Olur-1-Mustafa Özdemir

 
Öncelikle şampiyonluk için neler gerektiği hakkındaki görüşlerimi aktarıyorum.
 
1.       Herşeyden önce “biz artık şampiyonluğa oynayacak olgunluğa erişmiş” bir kadroya sahibiz. Taraftar buna inanıyor ama yönetim ve hoca henüz inanmamış .Artık buna hem hocayı hem yönetimi hem de sporcularımızı ikna etmemiz gerekir.
 
2.       Bazı yöneticilerin “şampiyonluk kovalamak o kadar basit değil” şeklinde herkesi demotive edici sözlerini basında görmekten büyük üzüntü duyuyoruz. Bir kere bunu söyleyecek kadar amaçsız ve hedefsiz yöneticilerden kurtulmamız gerekiyor. Bunlar 5 yıldır ilk 5 lerde olan bir takıma yakışacak sözler değildir. Bursaspor camiası bile yarım sezonluk başarının ardından yeni sezonda şampiyonluk hedefi koydu. Bu sözlerin ardından da “seyirci maça ilgi göstermiyor” diyorlar. Böyle amaçsız ve iddasız sözleri duyan taraftar maça gelir mi? Kayserispor bir orta sıra takımı olarak devam edecek manasına gelen sözler  söylemek bizim yöneticimize yakışır mı? Sümer Stadı kadar bile stadı olmayan, nüfusu Melikgazi’den bile az olan Sivas’ın 2 yıldır yakaladığı başarılar bizim yöneticilerimizi utandırmıyor mu? “Sivas istisnadır” diyerek sıyrılmaya çalışmak yerine biz de istisna olmaya çalışsak kime ne zararı olur? Üstelik aynı kadro bunun için yeterli. Ufak tefek takviyeler dışında tabii.
 
3.       Çok kaliteli 2 forvete ihtiyacımız var. Bunlar kesinlikle Puroviç ve Agahowa değil, Cangele ancak 2 kaliteli forvetin arkasında işe yarar, yoksa o da yoktur.
 
4.       Madem Topuz satılacak çok sağlam bir forvet arkası orta saha alınmalı. Yaşlanan futbolcularla vedalaşılmalı (Saidou, Toledo)
 
5.       Alınacak hiçbir futbolcu 25 yaşının üzerinde olmamalı (Wolsburg örneğini iyi inceleyiniz lütfen), ayrıca çok fazla transfere ihtiyacımız da yok, gerekirse devre arası takviyeler yapılabilir.
 
6.       Sezon başında futbolcuları şampiyonluk amacı ile hazırlamıyorsanız, onları  buna ikna edemiyorsanız, Barcelona kadrosunu Kayseri’ye taşısanız dahi en fazla 7.olursunuz. Seyirci artık Kayserispor’dan beşincilikten daha iyi sonuçlar bekliyor, yani şampiyonluğa inanıyor, ama yöneticiler bir türlü bu hedefi koyamıyor.
 
7.       Şampiyonluğa oynatacağınız oyuncular 3-5 kuruş daha fazla ister diye korkmak yerine, bu harcamaları kazanacağınız başarılarla finanse edebileceğinizi hatırlayın.
 
8.       Ve son olarak hepsinden önemlisi yöneticiler konulacak ilk 3 hedefinin kendileri için bir yük, bir angarya olacağını düşünmekten vazgeçsinler. Eğer bu onlara ağır gelecekse yerlerini yeni nefeslere bıraksınlar.KAYSERİ CAMİASI ARTIK HEDEFLİ TAKIM İSTİYOR.
 
Özet olarak, önce yöneticilerin, sonra teknik ekibin ve sonra da futbolcuların daha şimdiden 2009-2010 sezonunda “en az ilk 3” hedefine inanmaları ve buna göre organize olmaları gerekir. Bunun dışında hiçbir hal ve şart bizi orta sıra takımı olmaktan kurtaramaz.
 
Seyirci neden maça ilgi göstermiyor sorusunu bir taraftar olarak yanıtlayacağım.
·         Yeni stad yapmakla iş bitmedi, onu işletemiyorlar. Ben son 7 maça da gittim, izdiham sebebi ile ne 1 bardak su ne de 1 bardak çay satın alamadım.
·         Giriş çıkışlar organize edilemediği için ve izdihamlar yaşandığı için halen ailemizi getirmiyoruz.
·         Bilet fiyatlarının yüksek tutulmasını anlayışla karşılıyoruz ama İstanbul fiyatları kadar da değil.
·         Bayanlara ücret alınmayacak diyorlardı ama çatır çatır alıyorlar, bunu uygulamazsanız küfür ve düşük seviyeli kitle devam eder. Bunlar devam ettiği sürece de aile gelmez.
·         Ve en önemlisi “HEDEFSİZ TAKIMIN MAÇLARINA 3-5 ÇOCUK VE BOŞGEZER DIŞINDA KİMSEYİ GETİREMEZSİNİZ.”
 
Umarım bunları sade şekli ile yönetime ulaştırmayı, ve her şeyden önce dinletmeyi başarabilirsiniz.
 
 
Saygılarımla,
 
Mustafa Özdemir

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları