Web Analytics
Kayserispor Yoğun Bakımda- Üstün Tuncer
Kayserispor, tam 6 haftadan beri Kaybediyor..
Süper Lig’de kaybediyor, Ziraat Türkiye Kupası’nda kaybediyor.

KAYSERİSPOR, YOĞUN BAKIMDA

Kayserispor, tam 6 haftadan beri Kaybediyor..

Süper Lig’de kaybediyor, Ziraat Türkiye Kupası’nda kaybediyor.

Karagümrük yenilgisi ile başlayan yenilgi serisi Fenerbahçe, Konya, Sivas, Galatasaray ve son olarak ta ligin en alt sırasında oturan İstanbulspor yenilgisi ile devam etti. Hafta arasında, Ziraat Türkiye Kupası’nda kendi evinde 1. Lig ekiplerinden Gençlerbirliği’ne yenilerek elenen Kayserispor, girdiği ”Şok”tan çıkamadı ve İstanbulspor yenilgisinin ardından “Yoğun Bakım”a alındı.

Buradan çıkar mı, çıkmaz mı? Entübe  ederler  mi belli değil..

Kayserispor’un  şu haline bir bakın.,

3 Dönem transfer yasağı geldi, Tahkim kurulu itirazları reddetti. Puanlar gitti…

Takımın “Gol Makinası”  Thiam, baktı, takım kötü gidiyor, çok daha iyi şartlarda Pendik’e gitti, ilk maçında Beşiktaş’a karşı forma giydi, birde nefis gol attı

Ligin en başarılı kalecilerinden birisi olarak gösterilen  Bilal, Trabzon’a gitti, gidecek..

Başkan Ali Çamlı, cezalı.

Stadyuma bile gelemiyor.

Teknik Direktör Recep Uçar, sarı kart cezalısı. Takımın başında yok.

Bir taraftardan farkı yok. Tribünden yırtınıp duruyor, sesi sahaya gitmiyor.

Yardımcısı Fevzi Korkmaz, saha kenarında maçı izliyor, sesi soluğu çıkmıyor.

Haftaya 29 puan ile giren takımın, 3 puanı silinmiş, puan hanesinde 26 puan gözüküyor. Hadi, silinen 3 puanı şu maçta yerine koyalım desen, o da pek mümkün görünmüyor.  Zira, Takımdaki düşüş, bütün hızı ile devam ediyor.

Kadroya şöyle bir bakıyorsun, Kolovetsios  dışında,  süper lig tecrübesi olan kimse yok. Hepsi, genç oyuncular.  Genç  ama yetenekli gençler. Kayserispor’a çok büyük katkı sağlıyorlar ama henüz çok tecrübesizler..

Sakatlıkları da üstüne eklerseniz, takım kurmakta büyük zorluklar var. Kadroya yeni transferler yapılamayacağına göre bundan böyle, her maça aynı kadro ile çıkmak zorundalar.

İşte, Kayserispor’un hali melali böyle..

Bu şartlarda hangi takım maç kazanabilir, hangi takım kupa da bir üst tura geçebilir.

Kayserispor’u bekleyen en büyük tehlike, bu kötü gidişin ve hızlı düşüsün sezon sonuna kadar devam  edecek gibi görünmesi..

Parasal sıkıntılar giderek artıyor, Thiam’dan alınan 1.2 milyon Euro, deve de kulak bile değil.

Peki, ne olacak şimdi?

Başkan Ali Çamlı, kara kara düşünüyor.

Takıma verdiği milyon dolarları (!) almayı düşünmediğini falan söyleyip, takımın çaresizliğini açıkça anlatmaya , takımı tek başına sırtlayıp götürmeye çalıştığını mı anlatmaya çalışıyor?

Böyle yaparak, sorumluluktan kurtulacağını mı düşünüyor? Hiç kimse bilmiyor, hiç kimse konuşmuyor, hatta, birisi çıkıp, “Neden bu duruma düştük” diye sormuyor. Herkes bu takımın neden buralara sürüklendiğini çok iyi biliyor ama  nedense (!) sessiz kalmayı tercih ediyor.

Neden bu hale geldik?

Kim hata yaptı?

Kimler sorumlu?

Bu ekonomik sıkıntılar nasıl aşılacak?

Bu yükün altına, bundan sonra giren olur mu??

Tam bir belirsizlik..

………….

İstanbulspor müsabakasına gelince,  her şey 3-5 saniye içinde gelişti ve son nokta kondu.

90 6’da kaptan Ali Yaşar’ın, ceza sahası üzerinden savurduğu müthiş bir şut vardı.  Köşe atışından gelen topu Kayserispor defansı uzaklaştırmaya çalışırken, top, ceza sahası üzerinde bekleyen Ali Yaşar’ın önüne döştü. Ali Yaşar, sol ayağı ile öylesine bir şut attı ki, topu ne kaleci Bilal, ne de maçı izleyen taraftarlar görebildi.  Top, ip gibi dümdüz gitti, o kadar hızlı idi ki, görmek bile mümkün değildi. Müsabaka boyunca İstanbulspor’un en az 3-4 mutlak golününü tek başına engelleyen Bilal,  bu kez çaresiz kaldı.  Sadece, filenin içinde dönen bir top vardı. Ve, ligin en alt sırasında sezon sonunu bekleyen İstanbulspor’lu futbolcuların sevinç yumağı..

Müsabakanın ilk 70 dakikası, her iki takımında birbirini sürekli kontrol ettiği,  yavaş, yan ve geri paslarla oyun kurmaya çalışan iki takımın mücadelesi şeklinde geçti. İstanbulspor, Kayserispor’u kendi taktiği ile yenmeyi amaçladı.  Sürekli baskı,  defanstan atılan uzun toplarla kanatlardan hücum ve mücadeleyi sonuna kadar sürdürmek.

Müsabaka, son 20 dakika içinde hareketlendi. Karşılıkla ataklar vardı, İstanbulspor, daha etkili çıkışlar yaptı. Kayserispor’un şansı, kalede Bilal vardı. Üst üste vurdular, yattı kalktı, topu çeldi. Takmının kurtarıcısı oldu.

İstanbulspor, mücadele gücünü sonuna kadar kullandı. Sık sık hızlı çıkışlar yaptı, Kayserispor defansını çoğu zaman zorladı.

Kayserispor, kendi evinde oynamanın rahatlığı içinde klasik baskılı oyununu sürdürmeye çalıştı. Ama, bu kez  Thiam yoktu, gol ‘de yoktu. Gol, İstanbulspor’dan geldi.

Kısaca, maçın özeti bu kadar.  

Bilal’in kurtarışları ve Ali Yaşar’ın nefis golü..

İzlenmeye değerdi..

Üstün Tuncer

https://www.facebook.com/ustun.tuncer

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları