Web Analytics
Kayserispor Yönetimine Helal Olsun-Serdar Erbaşı
Kayserispor Yönetimine Helal Olsun-Serdar Erbaşı

Kayserispor Yönetimine Helal Olsun-Serdar Erbaşı

Mehmet Topuz olayında gösterdiği duruşla başta Başkanımız Recep MAMUR ve Genel Menajerimiz Süleyman HURMA olmak üzere Yönetim Kuruluna bir Kayserispor Taraftarı olarak kendi adıma teşekkür ederim.

Mehmet Topuz’ un malum açıklamaları sonrası eğer Sn Mamur, BJK ile görüşse idi istediği rakamda anlaşırdı. İstese Yönetim açık kapı bırakarak köşeye sıkışmış olan BJK ile iyi bir pazarlık yapabilirdi. Fenerbahçe’ ye söz verdiğini söylemeyebilir ve ortalığı kızıştırabilirdi. Bu tür hareketlere alışık spor kamuoyu ise olayı olağan karşılar ve ne kadar büyük transfer yapıldığı üzerine kafa patlatırdı. Fenerbahçe ise ortaya çıkıp “Bize söz vermişlerdi” bile demezdi, olayı kabullenirdi.

Ama Kayserispor Yönetimi Futbol Ahlakına uygun olarak Fenerbahçe ile yürüttüğü Transfer İlişkisini ortaya döktükten sonra Kayserispor’ un sözünden dönmeyeceğini, paranın asla ilk öncelikleri olmadığını tüm ülkeye haykırdı. Tüm taraflardan taktir topladı. Ayrıca Topuz’ un açıklamaları ile yıkılan Kayserispor Taraftarına Kaysersipor’ un bir oyuncuya endeksli olmadığını hatırlattı.

Spor ahlakına uymayan bu davranışlar karşısındaki Kayserispor Çıkışı bu davranışlara yeltenen şahıslara karşı büyük bir darbedir. Menajer Maskeli şahsiyetlerin gerçek yüzü bu olayla bir defa daha ortaya çıkmıştır. Büyük bir yeteneğin cahiliyetinin kurbanı olması ise diğer tüm potansiyel yeteneklerin hafızlarına kazınmış ve bu tür olaylarda daha bilinçli olmalarına araç teşkil etmiştir.

Ne dedi Kayserispor? “Fenerbahçe’ ye verilmiş bir sözümüz var, Mehmet ya Fenerbahçe’ de ya bizde oynar. Mehmet’ i Beşiktaş’ a vermeyeceğiz.” Bu söylemle yanlışı yapan taraflar cezalandırılıyor, doğru hareket eden taraf ise mükafatlandırılıyor. Bu olayla Taraftarı tarafından ciddi oranda eleştirilen Fenerbahçe Başkanı Kayserispor’ un çıkışı sonrası bir anda Taraftarın gözünde ilahlaşıyor. Menajer Maskeli Şahsiyetler karşılarındaki kulübün kim olduğunu anladıktan sonra olaydan nasıl kurtulacaklarının hesabını yapmaya başlıyor. Topuz yaptığı hatayı anlayıp araya adam sokmak için Recep MAMUR’ un dostlarını arıyor. BJK ise olayı nasıl daha fazla imaj ve para kaybetmeden kapatırım hesabında şimdiden araya aracılar sokmaya başladı bile…

Burada Yönetimin verdiği kararlı ve haysiyetli imaj sonrası olasılık sadece ikiye iniyor. Topuz önümüzdeki sezon ya Fenerbahçe’ de oynar, yada Kayserispor’ da. Bir yıl bekler, altı ay bekler gibi ifadeler ise tam hikaye. Futbolcunun yükümlülüklerini yerine getirmemesi durumunda alacağı cezaya ilave olarak Kulübün de onayı durumunda Sözleşme otomatikman bir yıl daha uzuyor. Sadece iki alternatif var. Bu iki alternatifi ayrıntıları ile ortaya döken ve koşulları belirleyen Kulüp Kayserispor. Önüne konan seçeneklerden hangisini seçeceğine karar verecek olan ise Topuz.

Pazar gecesi ekrana gelen program sonrası ise Taraftarlar olayı daha net görmeye başladı. Fenerbahçe Taraftar Sitesi antu.com’ da program sonrası yapılan “Açıklamalardan sonra Topuz’ un transfer olmasını istiyor musunuz?” konulu ankette Fenerbahçe Taraftarlarının %70’ i EVET yönünde oy kullanırken Topuz’ un açıklamaları yüzünden HAYIR diyenler ise %10’ da kaldı. Burada Fenerbahçe Taraftarının Menajerler ve BJK Yönetiminin oyununa gelmediği anlaşılmakta. Kayserispor Taraftarı ise Kayserispor.org’ da devam eden ankette %95 civarında Topuz’ u Kayserispor’ da görmek istemediklerini oyladı. Bu kızgınlık ise asla geçmez.

Bu krizdeki Yönetimiyle Kayserispor Yönetimi alkışı hak etmiştir. Bu olayın 10 gün içinde çözüleceğini ve Topuz’ un Fenerbahçe’ ye imza atacağını düşünüyorum ancak sonuç ne olursa olsun Kayserispor kamuoyundaki imajını bu olayda Mert bir kimlik üzerine oturtmuştur.

Teşekkürler…


Serdar ERBASI

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları