Web Analytics
Transfer Tartışmaları-Mustafa Özdemir
Kayseri’de yıllarca amatör sporun içerisinde bulundum ve hep Kayserispor ve Erciyesspor’un gençlere yeterince şans vermediği konusunda yakınıp duranları gördüm. Açıkçası ben de gençlerin değerinin bilinmediğini, şans verilirse çok fazla yeteneğin gün yüzüne çıkacağını düşünenlerdenim. Şu anda bile Kayseri futbolunda çok sayıda Topuz olduğunu biliyorum, görüyorum. Ama birilerinin onlra omuz verip profesyonel hayata adım atmalarına destek olması gerekiyor maalesef..

Transfer Tartışmaları-Mustafa Özdemir

Tıpkı Topuz’un  Kayserispor’a ilk geldiği zamanlarda oynatılması için Hakkı’nın omuz verdiği gibi… Hakkı’nın bu tavrı olmasa belki Topuz şimdi 2.lig B’de sıradan bir ilçe takımında olacaktı.Kayserispor’un bu yılki transfer politikasını eleştirirken biraz daha insaflı olunması gerektiğini düşünüyorum. Transfer edilen gençler (her ne kadar Kayseri’de yetişmiş olmasalar da) sıradan gençler değil. Her birinin fiziksel özelliklerine, yaşlarına, yetiştiği takımlara baktığımızda bunu görebiliyoruz. Yani bu gençlerden yarısı maya tutsa 5 tane iyi futbolcu kazandık demektir. Eren örneğini iyi analiz etmek gerekir. Şu anda piyasa değeri 8 milyon EUR olan Eren tıpkı bu yıl transfer edilen gençler gibi gelmişti Kayserispor’a. Gökhan Ünal kadroya girmeye başladığında kim tanıyordu ya da kaç para ediyordu?

Herkes çok iyi iki yabancı alınması konusunda beklenti içerisinde. Geçen yıl Gökhan Ünal’ın satışından elde edilen para Puroviç, Aghahowa , Escobar ve Olembe’ye fazlasıyla verildi. Hepsi de kariyerinde önemli başarıları olan yabancılardı, Sonuç? 

Koskocaman bir hiç.

 Bu yıl alınsın diye ısrar ettiğimiz yabancıların da aynı şekilde fos çıkmayacağını kim garanti edebilir?Bu yüzden yabancı futbolcu konusunda çok ısrarcı olmamak gerekir. 

Kariyerli yabancılar 8-10 milyon EUR bonservis bedeli ve 3 milyon EUR yıllık ücretin altında konuşmuyorlar bile. Sizce değer mi?Ben bu transferlerin (özellikle Troisi, Serdar, Merter, Semih , Ömer ve Kaleci Gökhan’ın) çok kısa sürede flaş olacaklarını düşünüyorum. Bu kadroyu 2-3 yıl koruyabilirsek işte o zaman şampiyonluktan konuşmaya başlayabiliriz.

Düşünsenize; Kaleci Gökhan, Aydın, Ali Turan, Abdullah, Eren, Troisi, Serdar, Hakan, Gökhan Emreciksin, Semih, Ömer, Merter, Mehmet Eren… ve saymadıklarım. İçinde yaşlı olan yok. 

Yabancıları da ekleyince hiçte yabana atılamayacak bir 11 çıkıyor. Bu takım önümüzdeki 2 yılda ses getirecektir buna inanıyorum.

Biraz sabır ve destek lütfen.

Saygılarımla,

Mustafa Özdemir

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!