Web Analytics
Süleyman Hurma: " Kayserispor'daki Yanlış Oyuncu Satışlarını Başarı Olarak Görmüyorum"
Türk futbolunda yaptığı transferlerle adından sıkça bahsettiren Kayserispor'un eski menajerinden Süleyman Hurma, Kayserispor'da güzel bir kadro kurulduğu zaman oyunculara büyük takımlardan inanılmaz paralar teklif edildiğini ve bu satışları hata olarak gördüğünü belirterek eğer beklenilseydi bu oyuncuların Avrupa takımlarına 40-50 milyon Euro'ya satılacağını ifade eti.

KAYSERİ,(BGC)-Türk futbolunda yaptığı transferlerle adından sıkça bahsettiren Kayserispor'un eski menajerinden Süleyman Hurma, Kayserispor'da güzel bir kadro kurulduğu zaman oyunculara büyük takımlardan inanılmaz paralar teklif edildiğini ve bu satışları hata olarak gördüğünü belirterek eğer beklenilseydi bu oyuncuların Avrupa takımlarına 40-50 milyon Euro'ya satılacağını ifade eti.

"MESSİ GİBİ BİR ÇOCUK OLABİLİR"

Emre Demir'in Barcelona'ya daha önce transfer olması gerektiğini belirten Kayserispor'un eski menajerinden Süleyman Hurma,

"Emre Demir'i 8 yaşındayken Kayserispor'a Mersin'den getirmiştik. Rahmetli başkanımız Recep Mamur'a genç oyuncu Emre Demir'i söyleyip "Messi gibi bir oyuncu olabilir." demiştim. Transfer gerçekleştiğinde birçok insan söylediğim gibi olmayacağını düşündü. Emre yeterince gelişemedi, biz ona destek veremedik ama inşallah Barcelona transferi gecikmiş gelişimini tamamlamasına fırsat verir" ifadelerini kullandı.

"KAYSERİSPOR'DAKİ YANLIŞ OYUNCU SATIŞLARINI BAŞARI OLARAK GÖRMÜYORUM"

Türk futbolunda yaptığı transferlerle adından söz ettiren Süleyman Hurma en büyük hayalinin Anadolu'dan bir kulüple şampiyon olmak olduğunu belirterek,

"Kayserispor'da ne zaman iyi bir takım yaratsak oyunculara Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray talip oldu ve inanılmaz paralar teklif edildi. Ben o rekor satışları başarı olarak görmüyorum hatta başarısızlık olarak görüyorum. Eğer benim hayallerim gerçek olsaydı o oyuncuların hepsi 40-50 milyon euroya Avrupa'ya gidecekti. Bu oyuncular Kayseri'den fidan gibi koparıldı ve ne tadı ne de tuzu oldu. Karşı çıktığım için kendi ürettiğim oyuncular bana düşman oldu. 'Ağabey bırak gideyim orada 3 milyon euro alacağım, şampiyon olacağım…' diyorlardı. Üç büyükleri bir fırsat olarak görüyorlardı ve bazı oyuncular kulüpten gitmek için deliye döndüler" diye konuştu.

 

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları