Web Analytics
Mehmet Topuz Transferinde Kantarın Topuzu Kaçtı
Turkcell Süper Lig'de 2009-2010 transfer sezonu yarın resmen başlarken spor kamuoyu Beşiktaş'la Fenerbahçe arasında yaşanan Kayserisporlu futbolcu Mehmet Topuz krizini tartışıyor. Halen Siyah-Beyazlı yöneticilerin himayesi altında Antalya'da tutulan Mehmet Topuz'un önümüzdeki sezon hangi takımda forma giyeceğini kimse kestiremiyor.

Mehmet’in Transferinde Kantarın Topuzu Kaçtı

Ortaya çıkan karmaşık tablonun muhatapları ise bu transfer bilmecesini hukukun çözeceği hususunda ortak fikre sahip. Ancak son yıllarda kurumsallaşma adına önemli adımlar atan Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın bu transferde izlediği yol, spor otoritelerini hayal kırıklığına uğrattı.

Fenerbahçe yönetiminin, Mehmet Topuz'un Beşiktaş'ta oynamak istediğini açıklamasına rağmen yıldız futbolcuyla anlaşmadan bonservisini almasıyla başlayan transfer kaosunda taraflar birbirini suçlamaya devam ediyor. Sarı-Lacivertli cephe, sözleşmesi süren bir futbolcunun bonservisini almadan transfer etmenin doğru olmadığını savunarak Beşiktaş'ı suçluyor. Siyah-Beyazlılar ise "50 milyon dolar verseler de Fenerbahçe'de oynamam." diyen bir futbolcunun bonservisini satın almanın etik olmadığını iddia ederek ezeli rakiplerine gözdağı veriyor. Spor otoritelerinin bazıları da sözleşmeli futbolcusunu, oynamak istemediği bir takıma veren Kayserispor'un transfer politikasını eleştiriyor. Bunun yanı sıra bir kısım futbol adamları da Sarı-Kırmızılı kulüple mukavelesi devam ederken ve bonservisi verilmemişken bir başka takımın formasıyla poz veren Mehmet Topuz'u eleştiriyor.

Mehmet Topuz transferinde taraflar arasında mutabakat sağlanamaması halinde ortaya çıkan ihtimaller ise şöyle: Kayserispor, Mehmet Topuz'un haklarını Fenerbahçe'ye devrettiğini açıkladığı için Beşiktaş'ın asıl muhatabı Sarı-Lacivertli kulüp olacak. Siyah-Beyazlılar ya Fenerbahçe ile anlaşacak ya da Sarı-Lacivertli yönetim bu transferden tamamıyla vazgeçecek. Son ihtimal ise Kayserispor, Fenerbahçe ile uygun bir zeminde bir daha anlaşıp Mehmet Topuz'u istediği kulüp olan Beşiktaş'a satacak veya yıldız futbolcu yeniden Kayserispor'a dönecek.

Kayseri, Beşiktaş ve Fenerbahçe arasında sorun çözülemezse devreye Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu konudaki şu talimatları devreye girecek:

FUTBOLCU geleceğini kendisi belirler. Oynamak istemediği bir takıma gitmez.

FUTBOLCU kulübüyle sözleşmesi devam ederken başka bir kulübe imza atamaz.

FUTBOLCU mukavelesinin devam ettiği kulüpten alacaklarını öne sürüp sözleşmesini feshetmek isterse, borçlu olan kulübe parayı ödemesi için süre tanınır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

http://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!