Web Analytics
Barcelona'dan Kayserispor'a Alt Yapı için Büyük Teklif
Barcelona Kayserispor’a öyle bir teklifte bulundu ki adeta duyanları şok etti. İspanyol kulüp, Kayserispor’un alt yapısını kurma ve futbolcu yetiştirme teklifinde bulundu.

Barcelona'dan Kayserispor'a Alt Yapı için Büyük Teklif

Barcelona Kayserispor’a öyle bir teklifte bulundu ki adeta duyanları şok etti. İspanyol kulüp, Kayserispor’un alt yapısını kurma ve futbolcu yetiştirme teklifinde bulundu.

Kayserispor bir yandan ligde kalma mücadelesi verirken bir yandan da ligde kaldıktan sonra gelecek sezon sıkıntılar yaşamama adına yatırımlar yapmayı planlıyor. Bu doğrultuda alt yapıya önem vermek isteyen kulüp, A takıma buradan oyuncular dahil etmenin planlarını yapıyor. Ancak maddi ve manevi anlamda büyük bir fedakarlık gerektiren alt yapıyla ilgili çalışmalar hakkında geniş kapsamlı rapor şimdiden hazırlandı.

Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, bir takım için en acı olanının alt yapısından herhangi bir oyuncusunu A takımda oynatamaması olduğunu ifade ederek, kulüple ilgili olarak gelecek adına, alt yapı adına çalışma yaptıklarını söyledi.

Başkan Erol Bedir, her şeyden önce ilk sıkıntılarının, gündemlerinin Kayserispor’un ligde kalması olduğunu ve ardından da düşündükleri alt yapı ile ilgili yatırımların hayata geçirilmesi olduğunu ifade etti. Bedir, takım ligde kalır ve göreve devam ederlerse alt yapı için önemli bir adım atacaklarını, önemli bir mesafe alacaklarına işaret etti.

13 yaşındaki Emre Demir’in Barcelona tarağından takibine dikkat çeken Başkan Erol Bedir, Barcelona yöneticileriyle Kayserispor yöneticilerinin ikili görüşmeler yaptıklarını ve önemli bir teklif aldıklarını da dikkat çekti. Emre Demir konusunda iki yönetici arkadaşlarının Barcelona ile görüşmeler yaptığını ve devam ettirdiğini aktaran Bedir, şunları söyledi; “Yönetici arkadaşlarımız görüşmeler yaparken Barcelona yönetiminde bizleri de davet geldi. Takım olarak şuan ki sorunlarımızı aştıktan sonra bizlere bu davet üzerine oraya gideceğiz. Onlarda buraya gelecekler. Şuan Barcelonalı yöneticilerden bazıları şehrimize gelip gittiler ve buradaki gelişmeleri biliyorlar. Barcelona bize, ‘Alt yapınızı, alt yapı takımınızı kuralım. Hocalarını alalım. Birlikte futbolcu yetiştirelim’ diyorlar. Bu çok büyük bir teklif ve çok önemli bir teklif. Onlar Kayseri’yi bu konuda pilot bölge olarak düşünüyor. Tabi ki önemli bir gelişme ve değerlendirilmesi gerekiyor. Yurt dışı temsilcimizi görevlendirdik ve görüşmeler yapıyor. Kayserispor’un düzlüğe çıkmasını bekliyoruz.”

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları