Web Analytics
Hikmet Karaman "Takıma bu şekilde takviye bekliyorum"
Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman maç sonu yayıncı kurulaşa yaptığı açıklamada "Takıma bu şekilde takviye bekliyorum" dedi.

Hikmet Karaman Başakşehir galibiyetini değerlendirdi

Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman yaptığı açıklamada; 

Başakşehir karşısında kritik galibiyet aldık. Kaybetseydik, alt sıralarda kalacaktık ve ‘Yine mi küme düşeceğiz?’ düşünceleri olacaktı. Mame Thiam ilk defa oynadı ama katkısını gördük. Bildik oyuncu alacaksın. Türkiye’de bildik oyuncu varsa alalım, yanılmayalım. Başkanımızdan ve yönetim kurulunda bu şekilde takviye bekliyorum” dedi

 “Hem gol öncesi hem paslaşmalar hem ceza sahası içi dağılımı. Golden sonra özellikle ilk devre biraz daha denk bir oyun oynamaya çalıştık. İkinci yarı Başakşehir Türkiye’nin dayanıklılığı en yüksek takımı şu anda. Fiziksel anlamda daha önce oynadığı maçlarda görüyoruz. İkinci yarı bizim açımızdan takımı geliştirici bir maç oldu. Fiziksel ve dayanıklılık anlamında. Top rakipteyken basan, kademe yapan, temasa girmeye, hücumu düşünen bir görüntü çizmeye çalıştık. Oynadığımız ilk maçtaki yaptığımız analiz, ikinci benim oynadığım maçın analiz ve verileri. Bunları söylerken şunu kastediyorum; teknoloji, sayısal rakamlar ve bunu görüntü ile eşleştirme. Dolayısıyla Başakşehir bu yönde çok güçlü bir takım. Aklıma net şu kaçar mı diye pozisyonda gelmiyor Başakşehir adına. Belki de ikinci yarı yaptığımız maç iki-üç antrenmana değdi. O açıdan çok sevinçliyim. Oyuncularımın hepsini kutluyorum. Ellerindekileri maksimumu vermeye çalıştılar hem defansta hem hücumda. Önümüzde bir milli takım arası var. Başkanımız Berna Hanım'a teşekkür ediyorum. Bir Thiam takıma ne kadar katkı yapıyor. Maalesef Türkiye’de transferlerde çok macera arıyoruz. Bilindik oyuncu çok önemli. Hangi takımdan aldığın belli, oradan önce nerede kaç maç oynadığı belli. Fenerbahçe gibi çok büyük kulüpten transfer ettiğin belli. Minimum hatayla transfer yaptı Berna Hanım. Bir eksiğimiz var aslında, iki de sakat oyuncular dönünce orayı kapatacağımızı düşünüyorum. Onu da yaptığımızda Kayserispor’umuza alt bölge değil de yukarılara da doğru herkesin katkısıyla iyi şeyler yapabiliriz göstergesiydi. Önemli bir üç puan aldık, oyuncularımıza tekrar teşekkür ediyoruz. Çalışmaya devam. Mame Thiam’ı özellikle istedim. Berna Hanım da özellikle aldı. Elimizde 20 yabancı var, 32 kişilik kadroda var 2 takım halinde taktik yapmaya çalışsak dışarıda 7-8 kişi kalacak“ diye konuştu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!