Web Analytics
Kayserispor Şark Kurnazlığı mı Yapıyor-Mustafa Duran
Kayserispor Şark Kurnazlığı mı Yapıyor-Mustafa Duran

1. Kayserispor Şark Kurnazlığı mı Yapıyor-Mustafa Duran

Amrabat-istanbulbb

Kayserispor şark kurnazlığı yapmakla suçlanıyor. Kayserispor’un özellikle Amrabat’ı Galatasaray’a vermemekteki ısrarı farklı çevreler tarafından farklı şekillerde yorumlanıyor. Bu yorumların en ilginci ise Kayserispor’un şark kurnazlığı yaptığı şeklindeki yorum olsa gerek.

 

YAVUZ HIRSIZ MİSALİ

Hani bir söz vardır, “Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış” hakikaten karşıdaki hırsız çok ama çok yavuz. Hem suçlu hem de güçlü. Galatasaray Kulübü’nün Kayserispor’lu Amrabat’ı geçtiğimiz sezon ortasında nasıl ayartmaya çalıştığına tüm Türkiye şahit olmuştu.

Üstelik Galatasaray’ın bu yaptığı etik dışı davranış, Kayserispor’a büyük zarar vermişti. Öyle ki Amrabat o etik dışı teklifin ardından Kayserispor yönetimi ile sorun yaşamış ve 12 hafta süreyle kadro dışı kalmıştı.

Yani Kayserispor burada büyük bir sıkıntı yaşamıştı. Kayserispor o sıkıntıları yaşamasaydı Amrabat o şekilde ayartılıp kafası karıştırılmasaydı Kayserispor şimdi Avrupa’da mücadele veriyor olacaktı.

Cangele’nin sakatlığı nedeniyle forma giymediği Kayserispor yıldız oyuncusu Amrabat’tan da geçtiğimiz sezon 12 hafta sırf Galatasaray’ın bu etik dışı ayartma yöntemi yüzünden yararlanamamıştı.

 

AMRABAT’A 3 KATINI TEKLİF ETMİŞLERDİ

Sezon ortasında Galatasaray Kulübü yöneticilerinin doğrudan Amrabat ile görüşerek, “Kayserispor’dan kaç para alıyorsan biz sana 3 katını verelim” dediği Amrabat Kayserispor ile o dönem büyük sıkıntılar sorunlar yaşamıştı.

Kayserisporlu yöneticiler bu konu ile ilgili çıkıp kamuoyuna defalarca açıklamalar yapmıştı. Ayrıca Kayserispor Kulübü Nordin Amrabat’ı özellikle Galatasaray Kulübüne vermemek için de büyük bir çaba sarf ediyordu. Çünkü Galatasaray’ın 3 sezon önce de yine bu yöntemle Ali Turan’ı ayartıp Kayserispor’a 5 kuruş dahi vermeden transfer etmesi Kayseri’de büyük bir tepkiyle karşılanmıştı.

İşte bu çerçevede o dönem bir yazı yazdım başlığı da şöyle idi: “Nordin Amrabat satılık değil hele Galatarasay’a asla

 

YORUMDA TEHDİTLER SAVRULUYOR

Gazetenin internetteki web sayfasında da yayınlanan bu yazıya geçtiğimiz Galatasaraylı bir taraftar ya da Galatasaraylı bir yönetici de olabilir bir yorum yazmış.

Yorumda resmen ve alenen tehditler var. Bu tehditler Albayrak’ın Mamur ile yaptığı görüşmenin olumsuzlukla sonuçlanmasının ardından “İnşallah Kayserispor Kulübü pişman olmaz sıkıntı çekmez” şeklindeki tehditlerini anımsattı.

 

Yazıyı aynen sizinle paylaşıyorum:

 

Yorum yapan Galatasaraylı: (Sedat Rumeli )

-Söz konusu Fenerbahçe olunca neden Kayserispor veya sevgili Hurma problem çıkarmıyor keşke ondan da bahsetseydiniz. Ali Turan'ı Galatasaray almak istediği sırada Kayserispor'un tıpkı Amrabat meselesi gibi işi tabiri caizse yokuşa sürmesi yüzünden oyuncu sezon sonu bedelsiz bir şekilde alındı.

Tıpkı sizin geçtiğimiz sezon Galatasaray Alt yapısında oynayan Cem Sultan'ı aldığınız gibi. Bugün geleceğin yıldız adaylarından İbrahim Affelay Barcelona gibi bir kulübe sadece 2 milyon avroya transfer olabiliyor.

Ama nedense söz konusu Kayserispor'a geldi mi bu rakamlar uçuyor. Şark kurnazlığı peşindesiniz ama Galatasaray bu kurnazlıklara yem olmaz. Bir gün nasıl olsa Galatasaray'a düşer işiniz. Federasyon konusu olsun, transfer konusu olsun vs. ama o zaman sizin için çok geç olur. Emin olun. Sizi o zaman çok sevdiğiniz Fenerbahçe'de kurtaramaz.

Evet yorum bu şekilde. “Kayserispor şark kurnazlığı yapıyor” deniyor. Yavuz hırsız misali hem suçlu hem güçlü buna denir heralde.

Kayserispor, onlara göre küçük kulüp ya, Kayserispor’un şampiyonluk hedefi olmaz ya, hani Anadolu takımı ya Kayserispor. O yüzden ne işi var yıldız futbolcuyla, 7 yıldızlı tesislerle. Kayserispor gibi Anadolu takımlarının hani hiç Avrupa hedefleri olmaz ya!

Evet zihniyet bu işte. Onlar büyük! Kulüp olduğu için parayı bastırıp alabileceklerini zannediyorlar. Hatta bazen etik dışı kahpeliklerle oyuncuyu ayartıp Kayserispor’dan uzaklaştırıp 5 kuruş vermeden Ali Turan’ı aldıkları gibi oyuncu alıyorlar.

Şayet alamazlarsa oyuncunun kafasını karıştırıp kulübü ile karşı karşıya getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Yok olmadı o zamanda TEHDİTLER SAVURUYORLAR.

Yorumu siz değerli okurlara bırakıyorum.

 

Mustafa Duran

 

Kaynak: Kayseri Kent Haber

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları