Web Analytics
Cangele'nin Suçu Ne?-Ayhan Baynal
Kayserispor'un Fenerbahçe maçı sonrası galibiyet sevincimize Cangele'nin sakatlığı gölge düşürmüştü. Antalyaspor karşısında da eksikliği gözle görülür bir şekilde hissedildi.

Cangele'nin Suçu Ne?-Ayhan Baynal

Kayserispor'un Fenerbahçe maçı sonrası galibiyet sevincimize Cangele'nin sakatlığı gölge düşürmüştü. Antalyaspor karşısında da eksikliği gözle görülür bir şekilde hissedildi. Bir kaç sezondur özellikle Fenerbahçe maçlarında Cangele'nin üzerine üzerine oynanmaya başlandı. Süleyman Hurma'nın 5 ay kadar Cangele'nin sahalarda olmayacağını söyleyince Fenerbahçe maçını tekrar izlemek ihtiyacı hissettim. Önce Cangele'ye neler yapmış ona bakalım. En iyi oyunda etkili olduğu dakikalar golden sonraki dakikalar. Bu dakikalarda Selçuk 3 ve Emre 2 defa Cangele'ye ağır bir şekilde faul yapmış. Formda olduğu anda fauller ile durdurulmuş. Şimdi kimler faul yapmış tek tek bakalım;


Daha 10.saniyede Lugano  10.dakikada Emre  15.Dakikada Lugano 27.dakikada Cristian  35.dakikada Lugano 48.dakikada Lugano  74.dakikada Selçuk  75.dakikada Emre 82.dakikada Selçuk 82.dakikada Emre (Yerde iken çektiği şut. 88.dakikada Selçuk'un yaptığı faul sonrası Cangele'nin Acı dolu bakışı.

 Kısaca Cangele'ye herkes açık faul yapıyorlar. 

Futbol hayatının bitme pahasına. Büyük olduğunu iddia eden takımlar Cangele'nin pis futbol oynadığını yada faullü oynadığını söylerler. Acaba bunu söyleyenler hangi gözlükle maç izlediklerine iyi bakmalıdırlar. Dünkü Cangele'nin açıklaması ise "Ayağım kopsa bile Trabzonspor'a karşı oynamak isterim" ifadesi ise gerçekten mutluluk verici. Keşke oynasa. Devamlı Yıldız oyuncuların kollanmasından söz eder dururlar. Tabi Yıldız oyuncu demek, Alex, Lugano, Cristian, Emre,Arda dan ibaret olduğunu sanıyorlar. Anadolu'daki takımların oyuncuları ise onların gözünde bir figüran. Bu bakış hakemlerde, spor yazarlarında ve spor yorumcuların açıkca görülmektedir. Yerde yatan Cangele'nin üzerine şut atan bir Emre'ye Kırmızı kart gösteremezseniz. Bunun sonucu sakatlıkla bitmesi hiçte zor değil. Bu yazıyı iyice anlamak için maçı tekrar izlemek gerekli. İzledim ve sizler ile paylaşmak ihitaycı hissettim. Kısaca yeter diye feryat etmek. Son günlerde hani bir dizi var ya, ismi "Fatma Gülün Suçu Ne?". Evet bizde soruyoruz. "Cangele'nin Suçu Ne?" Cangele'nin sağlığına biran önce kavuşup sahalara dönmesi dileği ile.

  Kim Ne Zaman Faul Yaptı.

00:10:00 Lugano Cangele
10:00:00 Emre Cangele
15:00:00 Lugano Cangele
27:22:00 Cristian Cangele
35:30:00 Lugano Cangele
48:10:00 Lugano Cangele
74:10:00 Selçuk Cangele
75:00:00 Emre Cangele
82:00:00 Selçuk Cangele
82:00:00 Emre Cangele
88:00:00 Selçuk Cangele

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları