Web Analytics
Hani Kafkas Cangele’ nin yuhalanmasına üzülmüştü?-Serdar Erbaşı
Hani Kafkas Cangele’ nin yuhalanmasına üzülmüştü?-Serdar Erbaşı

Hani Kafkas Cangele’ nin yuhalanmasına üzülmüştü?-Serdar Erbaşı

Bir hafta önceki tarihi(!) demecinde Tolunay Kafkas, Cangele’ nin Kayserispor Taraftarı tarafından yuhalanmasına çok üzüldüğünü söylemişti. Bu demecindeki samimiyetsizlik Trabzon maçında ortaya çıktı. Nasıl mı?

Bildiğiniz gibi Cangele, oyun tarzı olarak çalım atan adam eksilten bir stille oynamakta. Bu oyun tarzı nedeniyle rakip defans oyuncuları madara olmakta ve bu nedenle Cangele’ ye kinlenmekteler. Cangele’ nin gergin ortamlarda fazla görünmesinin nedeni de bu. Zaten Cangele’ nin çirkef bir hareketini kameralar 3-4 yıldır yakalayamadı. Trabzon maçında da Cangele’ nin iyi oyunu Trabzon halkı tarafından tepki gördü tabii ki. Bildiğiniz gibi Trabzonspor Taraftarı futbolun güzelliklerini ortaya koyan futbolcu yerine daha çok şike yapan mafya işlerine giren oyunculara alışık. Bu yüzden şike yada mafya geçmişi olmayan Cangele’ nin Trabzon defansı içinde çalım atarak gezmesine tepki gösterdi. Buraya kadar normal ve bu normallik bizi fazla ilgilendirmiyor.

Asıl üzerinde durulması gereken nokta şu ki Teknik Direktörümüz Tolunay Kafkas Trabzonspor Taraftarınca sürekli yuhalanan ve küfredilen oyuncumuzu maçın sonlarına doğru oyundan çıkarıyor. Cangele kale arkasından kenardan yedek kulübesine giderken arka taraftaki Trabzonspor Taraftarının küfürler savurması ve küfürler karşısında Kayserispor Futbolcusu Cangele’ nin yüzünün aldığı ifade gözümün önünden gitmiyor. Ben Kafkas’ ın bu hareketini Trabzonspor Camiasına şirin görünme çabası olarak yorumladım.

Maçtan sonraki demecinde tabii ki “Trabzonspor Camiası şike yapan mafya işine giren oyunculara layık. Cangele’ nin yuhalanması ayıptır” gibi bir demeç beklemiyordum ancak bir hafta önceki futbolcusunu taraftarına karşı koruma refleksi neredeydi. Daha ılımlı ifadeler kullanarak da olsa futbolcusunu savunmak yerine Trabzon’ daki bir yerel gazetede Teknik Direktörlük için adının geçmesi konusunun sorulması üzerine 4-1 lik hezimeti unutarak gururlandı Hocamız. Bu konuların daha sonra görüşülmesi gerektiğini söyleyerek ekranlardan ayrıldı.

Kafkas ekmek yediği camia yerine başka camialara şirin görünme çabasına girerek bizleri küçük düşürdü. Teknik Direktörsüz maça çıkan bir takıma 4-1 yenildikten sonra Kayserispor’ un büyük Trabzonspor’ a gücünün yetmediğini de söyledi ve gelecek SENENİN planlarından bahsetti yine. Biz ise gelecek SENEnin Tolunay Kafkas’ ın büyük planlarında olduğunu duyarak mutlu olduk (!).
 

Serdar Erbaşı

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!