Web Analytics
Heracles Almelo Hazırlık Maçı Yorumu-Hollanda
Maç genel olarak çok iyi geçti. Bi defansta hata disinda hiç pozisyon vermedik. Takimdaki gençler gerçekten çok yetenekli arkadaslar. Golcü eksigimiz çok belli ama yine de 3-4 net pozisyonumuz vardi. Teker teker oyuncu yorumu yapayim, merak eden arkadaslar olur belki:

Heracles Almelo Hazırlık Maçı Yorumu-Hollanda


Ilk 11

Hamidou - Onu çiplak gözle izlemek gerek. Takimi sürekli motive ediyor sürekli yönlendiriyor, orta alanda bile top bir oyuncuya geldiginde ona yardim ediyor ve ne yapmasi gerektigini söylüyor. Toplara iyi çikti, ceza sahasina hakimdi, tek pozisyon vardi onu da süper bir refleks ile çikardi.

Hakan Aslantas - Tam bir görev adami. Ileriye sürekli çikiyor ve sag kulvari 80 metrelik bir alanda kullaniyor. Uyum sorunu var sanirim biraz, bazen diger oyuncular ile pas trafiginde ufak tefek hatalar oluyor.

Serdar Kesimal - Mükemmel bir maç çikardi. Hem çok iyi top kapiyor, hem çok iyi kullaniyor. Kafa topu kazanirken bile atacagi yeri biliyor. Ilk 11'i kesinlikle zorlar.

Aydin Tosçali - Kaptan olarak sahaya çikti, kendi gibi oynadi, fazla söze gerek yok.

Toledo - Bildigimiz Tole. Sag açiklari degisti ama hiç biri onu geçemedi.

Merter - Yeni Viera. Orta sahada adeta bogusuyor ve topu sürekli kovaliyor. Topu kapinca basit ve olumlu kullaniyor. Bazen oyun içerisinde pasif. Biraz daha aktif ve yirtici olursa Mehmet Topal'i ikiye katlar.

Savas Yilmaz - Daha öncede söylemistim fizigini çok iyi gelistirmis, orta sahada Gattuso gibi. Çok sert oynuyor, gözü kara, Ragip in genç hali.

Cangele - Topuz'un yerinde oynuyor iki maçtir. Bildigimiz Cangele, sakin, bileklerine hakim. Arkamizda oturan Hollandalialr sürekli 10'u konustu ve 10'un ne kadar iyi bir futbolcu oldugunu sadece 45 dakikada anladilar.

Mehmet Eren - Mücadeleci fakat yetersiz, sol kanatta çok top eziyor.

James Troisi - Çok istekli, çok çalisiyor, gerilerden gelip top aliyor, hizli, dinamik ve topu iyi kullaniyor. Uyumsuz daha yeni geldigi için, her zaman istedigi paslari alamiyor.

Ömer Sismanoglu - Fizigi çok saglam, topu iyi sakliyor, ama su an için birinci forvetimiz olamaz.

Sonradan Girenler

Ali Turan - Anlatmaya gerek yok sanirim, bildigimiz Ali

Bilal Aziz Özer - Solbek oynamaya gittikçe daha iyi alisiyor. Sol kulvarda iyi pas yapiyor. Defansif yönünü gelistirmeli.

Gökhan Emreciksin - Ilk maçta oldugu gibi bu maçta girince oyun hareketlendi. Hizli oynyuor, topu çabuk kullaniyor, sagbeki oyuna iyi dahil ediyor. Bazen oyun içerisinde durgun kaliyor, Tolunay hoca onu sik sik uyariyor. Formunu yakalarsa çok faydali olacagi kesin.

Abdullah Durak - Ofansif yönü çok iyi, rakip defansin arasina etkili kosular yapiyor, ama geriye gelmede zayif biraz. Biraz daha sert olmasi lazim.

Umut Koçin - Dakika 90 da soldan gelen ortaya ceza sahasi disindan gelisine havadan mükemmel bir vole vurdu son anda kaleci çikardi. Aliskin olmadigi bir yerde oynadi elinden geleni yapti.

Yaser Hacimustafaoglu - Hava toplarina çok hakim, Ömer'den daha hakim. Topu iyi sakliyor, ve yasina göre fizigi çok iyi.

Gençlerimiz gerçekten çok iyi ama biraz daha birbirlerine alismalari gerekiyor. Genel olarak saglam bir maç çikardilar. Bir tane golcü ve fizigi ile oyunu forse edebilen, bir tanede hizli ve defansin arkasina kosu yapabilen forvete ihtiyacimiz var. Orta sahaya ofansif oynayan biri alinsa da olur.

Yazı Samil38 Rumuzlu Üyemiz Tarafından Yazılmıştır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!