Web Analytics
Kayserispor Altyapısı Nereye Gidiyor - Ayhan BAYNAL
Evet 10 yıllık (Sezon) Süper Lig Maceramız geçtiğimiz günlerde sona erdi.Belki bu küme düşüşü fırsata çevirebilir miyiz diye düşünüyorum.Ama geçmiş ile bugünü kıyasladığım da buna inanasım gelmiyor

Kayserispor Altyapısı Nereye Gidiyor - Ayhan BAYNAL

Evet 10 yıllık (Sezon) Süper Lig Maceramız geçtiğimiz günlerde sona erdi.Belki bu küme düşüşü fırsata çevirebilir miyiz diye düşünüyorum.Ama geçmiş ile bugünü kıyasladığım da buna inanasım gelmiyor.

Bir futbol takımı Yönetiminden, Futbolcusundan, Teknik Heyetinden, Altyapısından ve taraftarında aldığı güç ile ayakta durur.

Altyapı takımların can simididir.Kayserispor'un bu sezon ki altyapısı ise iflas etti diyebiliriz.

Şöyle bir bakalım.#A2 takımımız;Teknik Sorumlusu; #Hakan Ertürk.A2 takımımız play-of kalamadı.Sivas 4 Eylülspor'un liderliğinde 3.oldu.

Klasman grubunda ise #Gençlerbirliği 'nin ardından 2.oldu.Sonuç; Başarısız.#U19 Elit Ligi.Teknik Sorumlu; #Alper Kelkitli18 Takımlı ligde 18.sırada tamamladı. 

34 maçta; 5 galibiyet 5 beraberlik ve 24 mağlubiyet aldı. 34 gole karşılık 92 gol gördü.Sonuç; Başarısız.

#U17 Elit Ligi;Teknik Sorumlu: #Münir Yıldırım18 Takımlı ligde 15.sırada tamamladı.34 Maçta 8 galibiyet 6 beraberlik 20 mağlubiyet aldı. 32 gole karşılık 59 gol kalesinde gördü.Sonuç: Başarısız.#

U16 Ligi;Teknik Sorumlu: #Uğur Kulaksız

9 takımlı ligde Elazığspor ve Gaziantepspor'un arkasında ligi 3.bitirdi.24 maçta; 14 galibiyet, 4 beraberlik 6 mağlubiyet aldı. 52 gole karşılık 24 gol kalesinde gördü.Sonuç; İdare eder.#

U15 ligi;Teknik Sorumlu: Ümit Ulucan9 takımlı ligde 6.sırada yer aldı.24 maçta 8 galibiyet 5 beraberlik ve 11 mağlubiyet aldı. 34 gole karşılık 39 gol kalesinde gördü.Sonuç: Başarısız.#

U14 Ligi;Teknik Sorumlu;  #Ümit Ulucan9 takımlı lidge 6.sırada yer aldı.24 maçta 9 galibiyet 3 beraberlik ve 12 mağlubiyet aldı. 31 gole karşılık 29 gol kalesinde gördü.Sonuç: Başarısız.

Genel olarak;U14-15 ve 16 takımızı diğer takımlarımıza göre başarılı gibi görünüyor. Yada idare eder diyebiliriz.Ama yaş gruplar arttıkça aynı oranda başarısız oluyorlar.Buda şu anlama çıkıyor.Kayserispor U19, U17 gibi takımları pek önemsemiyor yada yeterince önemsemiyor.A2 takımına gelince, Kayserispor A takımında forma giymeyen oyuncular ile U19 takımının karışımı bir takım meydana geliyor. Hali ile kadro istikrarsızlığı da bunu tetikliyor.Halen bugün olmasına rağmen Altyapı seçmelerinin ne zaman yapılacağı belli değil.Bir açıklama yok.

Beni arayıp Altyapı seçmelerinin tarihini soranlara karşı ben kendimi sorumlu hissedip mahcup olmaya başladım.Kayserispor'un kurtuluşu Altyapıdan geçmektedir.Bunu unutmayalım.

Ayhan BAYNAL

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!