Web Analytics
Kayserispor Amigoları-Oğuz Gümüşkaynak
Amigolar şimdiki ismi ile tirübün liderleri. Kayserispor'un ilk amigosu Yalçın'ı hatırlarım.Üzerınde sarısı bol yakası kırmızı tişörtüyle çıkardı. Burir baba hindi ile başlayan sporcuya destek vermek için yırtındıgı günleri hatırlarım.

Amigolar şimdiki ismi ile tirübün liderleri.

Kayserispor'un ilk amigosu Yalçın'ı hatırlarım.

Üzerınde sarısı bol yakası kırmızı tişörtüyle çıkardı. Hindi baba hidi  ile başlayan sporcuya destek vermek için yırtındıgı günleri hatırlarım. 

Hatırladıgım kadarıyla Kayseri Şeker fabrikasında çalışıyordu.

Aslen Sivaslı oldugunu, Sivasspor- Kayserispor olaylı maçında, Sivas tirübüne gitmiş el sallamış. Sivasspor taraftarından epey fırça yemişti. Sonra bizim tirübün tepki gösterince gelmiş,  "Boş verin onlar benim hemşerim" demişti.

Sürekli kayserispor'lu futbolcuların takıldıgı İstasyon caddesındekı sohbet salonunda görürdük.

Küfür yoktu. Rakıp takım gol atınca da rakıp takımı önce Amigo Yalçın alkışlardı. 

Daha sonra Amiogo Neni mehmet ortaya çıktı.

Birde kendıne rakıp Amigo Hidayet vardı. Bizim mahallenın gençleri Neni'den yanaydı. Kale arkası bılet paralarını toplar üstüne ilave ederdi. Bizde açık tirübüne " Amigomuz Neni'yle başladık Nenıyle devam edecegiz yazılı" bez pankart açardık. Daha sonra Hidayet İstanbul'da Fenerbahçe amigosu oldu.

Kayseri Neni'ye kaldı. Deplasmanlarda tirübündekı yerini alırdı. "İpne hakem yok arkadaşlar, onun yerine iplik hakem dıyecegiz" diye de tembihlerdi. 

Sonrakı yıllarda Kıllı Bekir  (Bekir Şen) amigo oldu. Uzunca esmer gür bir sesi vardı. Ne iş yaptıgını pek bilmiyorum. Garibanın biriydi. Ölümünden kısa bir süre önce, Eskı Emniyetin civarında görmüştüm. Konuşmakta zorlanıyordu. Zor yürüyordu. Bastona dayanarak beni gördü konuşmak istedi. Gözlüklerın numarasının bir haylı buyuk oldugu belli idi. Konuşmakta zorluk çekıyordu. Koskoca Kıllı Bekir bogazını gösterdi. Söyledıklerini anlayamadım. Ama sitemkar bir şeyler söyledigi yüz ifadesinden anlaşılıyordu. Sonra ayrıldım. Kısa bir zaman sonrada vefat ettigini ögrendim.

Birde Elifoğlu'muz (Mustafa Salkım) vardı. Gözünde de gönlünde de Kayserispor'dan başka bır şey yoktu. Dilinde küfür hiç yoktu. Kayseri tabiri ile dam yuvagı gıbıydi. Kısa boyu koca göbegi vardı. Kayserispor Van'a günü birlik uçakla gıdecekti. Uçak büyük parasını veren gelsin dendiginde, herhalde maaşının çok üstünde bir parayı ödemiş Van'a gitmişti.

İyi bir tirübün lideriydi. Fakirdi, öldügünde mezarını Kayseri seyırcisinin istegi ile Kayserispor Külüp Menejeri Süleyman Hurma yaptırmıştı. 

Takıp ettigim kadarıyla basından her yıl ölüm yıldönümünde, Kayserispor taraftarları mezarı başında toplanırdı. 

Uzun zamandır Kayserıspor maçlarına gitmıyorum.

Amigoları, yanı tirübün liderleri kim hiç bilmiyorum.

Sadece geçenlerde Kayserispor Amigosı Recai'nin idam fermanını çoçuguyla maça gelip Kayserispor tiribünündeki Fenerbahçe'li babaya tepkı gösterimişti. Ulusal basının Amigo Recai'yi  katletmeye yönelik hareket gösterildiginde tanımıştım.

Benım anılarımda da, gençlik yıllarımda da. Kayserı Atatürk stadına damgasını vuran tiribün lideri mi dersiniz,? Amigomu dersiniz?. 

Bunlar vardı.

Aradaki günü birlik Amigolar harıç ölenlere Allah'tan rahmet,  yaşayanın kalmadıgını biliyorum da yaşayan da varsa uzun ve saglıklı ömürler diliyorum

Oğuz Gümüşkaynak.

Kayserispor fan Facebook Watch'ta

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları