Web Analytics
Seneye-Aymet Aygün
Seneye maçlarımızda saçma sapan bilet fiyatları politikası görmek istemiyoruz. Yöneticilerin sözlerinin arkasında durmasını bekliyoruz. Sene başında yapılan oldukça iddialı sözlerin yutulmamasını temenni ediyoruz. Bu sene yapılan hatalara lütfen bir göz gezdirin.

Seneye-Aymet Aygün

1.Seneye maçlarımızda saçma sapan bilet fiyatları politikası görmek istemiyoruz. Yöneticilerin sözlerinin arkasında durmasını bekliyoruz. Sene başında yapılan oldukça iddialı sözlerin yutulmamasını temenni ediyoruz. Bu sene yapılan hatalara lütfen bir göz gezdirin. İlk iç saha maçımız olan Galatasaray maçında kale arkasını 20 YTL, maraton tribünü 40 YTL yaptınız ve taraftarları kombine almaya çağırdınız. Sonra da taraftarlara bu bilet fiyatlarının düşürülmeyeceğini, maçlara gelmek isteyenlerin kombine alması gerektiğini belirttiniz. Peki ne oldu?

Hemen ertesi Kocaelispor maçında çark ettiniz. Lütfen aynı şeyleri bir kez daha yapmayın, bu taraftar sizin sözünüzden dönmeyeceğini iyice anlasın, yöneticilere güvensin. 

2.Oturun Tolunay Hoca ile baştan sona konuşun, dürüstçe duygularınızı ifade edin. Ertuğrul Hoca zamanında tamam kupa almadık ama oynadığımız oyun hâlâ hafızalardan silinmedi. Bu taraftar Tolunay Hoca’dan; ‘’Trabzonspor’u canımdan çok seviyorum’’ cümlelerini duymak istemiyor. Tolunay Hoca bu kulübün başında babasının hayrına durmuyor!  

3.Bu sene izlenen yanlış transfer politikası sayesinde epey bir zarar ettiğimizi düşünüyorum. Muslu, Harun ve Escobar olayı hatırlarda kalan en bariz olay. Ama Yönetimi Eren ve Abdullah gibi geç oyuncular kazandırdığı için de kutluyorum. Burada Tolunay Hocanın da emeği göz ardı edilemez tabi ki. Dilimiz yandığı için bu sene oyuncu transfer ederken kazıklanmayalım lütfen. 

4.Seneye taraftarlarımızı maça çekme yolunda güzel icraatlar ve demeçlerimizin taraftarlara olumlu yansımasını bekliyoruz yönetimimizden. ‘’Taraftar maça gelmiyor, Kayseri’de Kayserispor yalnız’’ ifadeleri Ulusal Medya’da en büyük zararı size veriyor. Türkiye ortalamasının üstünde bir seyirci ortalamasına sahibiz ve Türkiye’nin en büyük stadyumlarından birine. O yüzden bu tür ifadeleri kullanmak takımımıza olumlu etki yapmaz. 

5. Seneye Kayserispor markalı ürün satılan mağaza açılmasını istiyoruz. Teknik Direktörümüzün basın toplantılarına ‘’ADİDAS’’ eşofmanlarla değil de ‘’Kayserispor’’ logosu yer alan eşofmanlarla çıkmalarını istiyoruz. Taktığımız atkılara verdiğimiz paraların kendi kulübümüze gitmesini bekliyoruz. Lütfen kazıklanmayalım, bu tarihe kadar kazıklandığımız yeter! 

6.Seneye stadyum görevlilerinin maçlara çıkmadan önce bilgilendirilmesini istiyoruz. Yanımızda getirdiğimiz pankartlarımızın saçma sapan sebeplerden ötürü içeriye alınmaması bizleri ziyadesiyle üzüyor. Pankartımızın takımımıza ve şehrimize olumlu etki yapacağını düşündüğümüz için yaptırıyoruz. Bu konu hakkında lütfen biraz daha hassas davranalım. 

7.Seneye yaptığımız açıklamalara biraz daha dikkat edilmesini bekliyoruz. Birbiri ardına gelen ‘’Fiyatları düşürmeyeceğiz’’ açıklamalarına rağmen 3 gün sonra fiyatların düştüğünü görmek tükürüleni yalamaktır. Yalamamak için de ona göre konuşmak gerekir.

8.En önemli konulardan birisi de 2009-2010 sezonunda izlenecek fiyat politikası.

Kombine satılmak isteniyorsa iyi reklam yapılmalı, fiyatlar artık alıştığımız 50 Lira civarları olmamalıdır. Türkiye’nin en kaliteli, en modern stadyumunda 1-2 Lira gibi  fiyatlara maç izlemek isteyenler gelmesinler maça, destek istemiyoruz onlardan. Öğrenci Tribünü ve Aile Tribünü gibi kampanyalar taraftarı stadyuma çekmek için kullanılabilir. Ama lütfen bilet fiyatları sabit tutulsun. Siz hiç Saraçoğlu’nda bilet fiyatlarının değiştiğini gördünüz mü?

Normal lig maçlarında min. 44 Lira, İstanbul takımlarıyla yapılan maçlarda da min. 66 Lira’dan aşağıya maç izleyemezsiniz o stadyumda. Taraftar da artık bunun bilincine varmıştır ve her sezon başında kendisini kombine almaya zorlamaktadır.

Kayseri’de ise bu durumun tam tersi söz konusudur. Sezon başı kombineler satışa çıkar kimsenin haberi yoktur, sonra Yöneticiler açıklama yaparlar; ‘’Sadece 5 adet bilet satabildik’’ şeklinde, Türkiye’ye rezil olmaktan hoşlanan mazoşist insanlar istemiyoruz artık. Taraftarların ; ‘’Nasılsa yarın 1-2 Liraya düşer’’ şeklinde açıklamalarına maruz kalmamak için lütfen ağızdan 1 kez söz çıksın. Umarım anlatabilmişizdir. 

9.Fenerbahçe ile yapılan Kadir Has’ın ilk maçının fotoğraflarına bakıyorum ama bir anormallik görüyorum. Kayserispor’umuzun renkleri sarı-kırmızı, stadyuma gelen herkes siyah giymiş. Taraftarlarımızın  artık daha çok bilinçlenmesi lazım. Eğer şampiyonluk istiyorsak bu gibi durumlara daha çok dikkat etmemiz gerekiyor. Ve artık o stadyuma yakışmayacak davranışlardan kaçınalım. Stadyumda edilen küfürler Kayseri’ye hiç yakışmıyor. 

10.Başkanımız başta olmak üzere tüm yöneticilerimiz ‘’Seneye şampiyonluğa oynayacağız’’ diyorlar, bizde umutlanıyoruz. Lütfen umudumuzu kırmayın. Bu şehri ve bu şehrin takımlarını öylesine çok seviyoruz ki alınan en ufak kötü bir sonuçla demoralize oluyor, ümidimiz kırılıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları