Web Analytics
Tolunay Kafkas’ a Sorular-Serdar Erbaşı
Tolunay Kafkas’ a Sorular-Serdar Erbaşı

Tolunay Kafkas’ a Sorular-Serdar ErbaşıTolunay KAFKAS' ın, Konya maçı sonrasında Ligtv Muhabirinin, Taraftarın kendisini İstifaya Daveti ile ilgili sorusuna verdiği cevabı aynen yazıyorum:

“Bunlar normal şeyler
Zaten ben, Türkiye’ deki böyle bir, bu toplumda alkışlanmayı beklemiyordum.
Zaman zaman ben ve futbolcularımız bu tür protestolara maruz kalıyoruz.
Bizi doğru bildiğimiz yoldan kimse saptıramaz.
Kimseye de şirin gözükmek için de başka türlü işlere girmeyiz biz”


Trabzon maçını kritik bir maç olarak görüyorduk. Matematiksel olarak da UEFA Kupası şansımız vardı ve o yüzden Hocamızın Taraftarlar hakkında yaptığı bu açıklamayı beklemeye aldık. Şimdi bu açıklamayı yanlış mı anladım sorusuna cevap arıyorum. Beyanatın videosunu izlediğinizde Hocamızın Beden Dilinin beyanatın metninden daha rahatsız edici olduğunu görüyorsunuz. Öncelikle bu açıklamadan ne anladığımı anlatayım:

Aslında beyanatın başındaki rahatsız mimiklerle Kafkas, “Bunlar Normal Şeyler” dediğinde sorun görmedim. Arkasından gelecek ifadenin “Takımın yerinin taraftarın istediği yer olmadığını biliyoruz ve bunun için gerekli çabaları sarf edeceğiz” gibi bir ibare olacağını sanmıştım ama olmadı. Bunun yerine Hoca, “Zaten ben, Türkiye’ deki böyle bir, bu toplumda alkışlanmayı beklemiyordum” dedi. Bu ne demek? Bunun anlamı şu: Taraftarın tepkisi ve desteği beni alakadar etmez. Ben zaten Kayseri yada Kayserispor camiası gibi bir topluluktan taktir bekleyerek işimi yapmıyorum. Benim için önemli olan sadece Yönetici düzeyindeki fikirlerdir. Benim anladığım bu ve tek başına bu cümleden Kayseri’ nin aşağılandığını anlıyorum. Bu cümledeki “Türkiye’ deki” kelimesi zaten bir ili işaret ediyor. Yoksa oradaki münferit bir taraftar topluluğunu değil.

Beyanatın sonundaki iki cümleyi ise tam olarak anlayamadım:

Bizi doğru bildiğimiz yoldan kimse saptıramaz.
Kimseye de şirin gözükmek için de başka türlü işlere girmeyiz biz


Taraftar yada Kayseri halkı Tolunay Kafkas’ tan yanlış olan ne istiyor???

“Şike mi yap” diyor?
“Kadın mı sat” diyor?
“Adam mı öldür” diyor?


Ne diyor? Nedir o Tolunay Kafkas’ ı yanlış yola sevk ettirecek istek? Bize şirin görünmek için yapmayacağı yanlış şeyler neler?

Arkadaşlar Ben, Konyaspor maçında yoktum. Olsaydım da Tolunay Kafkas’ a tepki göstermez ve onu istifaya davet etmezdim. İstifaya davet edenlere de karşı fikrimi söylerdim. Ancak bir Kayseri’ li ve Kayserispor Taraftarı olarak aşağılanmayı hazmedemem. Bu yüzden o beyanatın muhatabı benim.

Tolunay Kafkas, kendisi ve yol arkadaşlarının doğru yoldan sapması yönündeki Kayseri Halkı ve Kayserispor Taraftarı isteğinin ne olduğunu açıklamalı ve isim vermelidir. Biz Hocamızdan hangi gayriahlaki istekte bulunduk? Bunun cevabını vermeli.


Taraftar Sayısının ve Coşkusunun Artırılması
Biz Taraftar sayısının artması yönünde kafa patlatırken bu tür beyanatlar taraftar sayısının artmasını bırakın var olan taraftarı da takımdan soğutur. Yöneticilerimiz ise bu konuya el atmalı ve her tartışmada yada her taraftar tepkisinde Taraftarı suçlamak yada Taraftarın çıkar için bu tür tepkiler içine girdiğini söylemek yerine Taraftarla arasındaki mesafeyi fikir düzeyinde azaltmalı, onları dinlemeli, anlatmalı ve kamuoyuna daha sempatik bir takım sunmanın planlarını yapmalıdır.

Şampiyonluğa oynama kararını kim verir?
Şampiyonluğa oynama kararını Taraftar değil, Özhaseki, Mamur, diğer Yöneciler, Hurma ve Teknik Direktörümüz verecektir. Şampiyonluk yolundaki bu samimi kararlılık sonrasında tabii ki Kayserispor Taraftarı ve Kayseri halkı daha önceki hedefimizin olduğu dönemlerde olduğu gibi gerekli tüm desteği sonuna kadar verecektir.


Serdar ERBASI

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları