Web Analytics
Ulan Futbol Seviyoruz Seni-Alıntı Yazı
Neden sevilir bu oyun ? Neden milyonları peşinden sürükler ? Gülümsetir bazen, bazen neden ağlatır ? Renkleri midir insanları birbirine düşüren ? İsminin uzunluğu mudur, yoksa kısalığı mı ? yoksa... Yoksa tesadüf bir öğreti midir ?

Ulan Futbol Seviyoruz Seni-Alıntı Yazı

Hani belki de sevinen taraf olmaktır anlık ? 

Belki komik ama kim bilir bir çukulata, bir gazozdur onu sevmeye neden. Belki erkekliltir, belki bir anlık zorlama. 

Kim hatırlıyor futbolala tanıştığı anı, onu sevdiğini, renkler için çok şey feda edeceğini... 

Kim hatırlar ?

Hiç bir kulüp yoktur bir taraftarın sevgisine layık. O küçük ama dağlar kadar büyük yüreğine nakış gibi işlerken futbol sevgisini kimin bu büyüyen sevgiden haberi vardır. Başarısılıklar sonunda dökülen onca gözyaşından kimin ne haberi vardır.

Taraftar olmak futbolcu olmaktan daha zor. Ülkemizde en küçükten en büyüğe kadar herkesin futbol adına söyleyeceği bir çok şey vardır. Ülkemizde futbolu herkes kendince çok iyi bilir. ( o insanların arasında bende varım) Futbolcu olmak bir meslektir. 

Ekmeğinizi futboldan kazanırsanız bir meslek haline çoktan gelmiştir. Yağmur çamur, uzak yakın, dağ tepe demeden her maçta takımın galibiyeti için elinden gelenin en iyisinin yapmaya çalışan taraftar ne kazanıyor ? 

Ne kazanıyor biliyor musunuz ?

Galibiyet sonunda anlık mutluluk, mağlubiyet sonunda ise bir sonraki maça kadar hüzün kazanıyor. Taraftarın mağlubiyet sonunda moral depolayacak bir terapisti yoktur. Stad ışıkları sönünceye kadar koltuğunda ağlar kalmışken omuzundan tutup teselli verecek kimsesi de yoktur. Gururu vardır elinde ve kalbinde futbol aşkı. 

Bana bunlara layık bir futbol takımı gösterin.

Herkes bilir, bir annenin yada babanın evladına öfkesi çabuk biter. Söner gider. işte aynen bunun gibi taraftarın takımına öfkesi de hemen geçer. Ağlara takılacak bir top gönülleri fetheder. Budur taraftarın ilacı. Sadık kalması en asil duygusudur, taraftarın.

Futbol benim gözümde karşılığı olmayan bir aşktır. Hiçbir karşılık beklemeden bir ömür boyu katlanılır. Belki de taraftar olmak bundan dolayı güzel.

Tüm olumsuzlukara rağmen ' ulan futbol seviyoruz seni'.

Alıntı Yazı

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!