Web Analytics
Umut Eken- Kayserispor-Galatasaray Maç Yorumu.
Kayserispor ileride oynayarak başlamak istedi. Riskleri olan bu planın doğal sonucu kotralar oldu. Feghouli merkezde top alabildiği birkaç pozisyonda harika servisler de yaptı. Oğulcan çok net bir pozisyona girince, Hikmet Karaman Feghouli'yi atıl bırakacak baskı talimatını verdi. Feghouli sahadan silinince iş Assunçao'ya kaldı. Tüm tecrübesizliğine rağmen soğukkanlı bir şekilde topun sorumluluğunu alan Portekizli de kısa sürede Feghouli'nin akıbetine uğradı! Topu kaptırdı, bedeli gol oldu.

Kayseri'nin olağanüstü merkezi, dün gece Xavi-Iniesta ikilisini bezdirecek düzeydeydi. Mensah önderliğinde resmen güç denemesi yaptılar!

Galatasaray merkezi imha edilince maçın hikayesi de netleşti.

Devre sonrası planını değiştiren yine Kayserispor oldu. Galatasaray'a kendi yarı alanlarının ortasına kadar yaşam alanı bırakıp kendilerine dripling alanı yarattılar. Galatasaray bu planla baskılı oynar gözüküp, özellikle Ömer'in kanadından ortalar aradı. Mohamed-Diagne ikilisinin aynı anda sahada oluşunun varlık sebebi de buydu.

Lakin Ömer 3 gün öncenin travmasını yaşarmışcasına özgüvensizdi. Diagne-Mohamed ikilisini yeterince besleyemedi. Terste, ters ayaklı Morutan bu planın oyuncusu olamadı. Ceza alanına gelebilen toplarda ise Türkiye'deki kariyer maçlarından birini oynayan Hosseini neredeyse her topu süpürdü. Lung'a bile iş düşmedi.

Galatsaray bu sezonki en görkemli galibiyeti olan Lazio karşılaşmasında dahi, merkezinde yeteri kadar üretken değildi. Yaratıcılık ve üretim problemi var.

Çok tartışılan Belhanda odaklı Galatasaray merkezi bile bu seviyenin çok üstündeydi.

Fatih Terim, bir merkez üçlüyü artık bulmalı ve onlara bir plan belirlemeli. Zira bu ligde Galatasaray merkezine saldıran her takım doğal favori!

Kaynak: https://www.fanatik.com.tr/yazarlar/umut-eken/galatasaray-merkezi-imha-edilince-2242782

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!