Web Analytics
Alloys Agu Röportajı-Horanta.net
94-97 yılları arasında Kayserispor'un kalesini koruyan efsane isim Agu, U20 Dünya Kupası için Kayseri'ye geldi. Agu Kayserispor ile ilgili bütün anılarını anlattı.

Alloys Agu Röportajı

 94-97 yılları arasında Kayserispor'un kalesini koruyan efsane isim Agu, U20 Dünya Kupası için Kayseri'ye geldi. Agu Kayserispor ile ilgili bütün anılarını anlattı. 

Horanta:

Kayserispor Taraftarı olarak Sizi Kayseri’de görmekten çok mutluyuz. Özellikle benim gibi yaşlı taraftarların unutamadığı futbolcularımızdansınız Kayserispor’a imza attığınızda, farklı bir ülke, farklı bir şehir, farklı bir kültürle karşılaşmıştınız. Ne hissettiniz? Kayseri’yi nasıl buldunuz?

Agu:

Futbolu seven güzel insanlar gördüm. Futbolu bilen insanlar gördüm. İyi futbol izlemek isteyen bilinçli Taraftarların stadı doldurduğunu gördüm. Kayseri çok sakin, güzel ve güzel insanlarla dolu idi. Yaklaşık 20 yıl öncesinden hafızamda bunlar kaldı.

Horanta:

Eski Stadyumumuzu hatırlıyorsunuzdur.

Agu:

Evet Tabiiki…

Horanta:

Çok güzel bir stadyumdu. O stadda en aklınızda kalan maç hangisiydi ?

Agu:

Galatasaray karşısındaki maçtı. Stad tamamen doluydu. Atmosfer mükemmeldi. Kayserispor taraftarı harikaydı. 2-1 kaybetmiştik.

Horanta:

Kayseri’de anılarınız?

Agu:

Aklımda kalan en güzel anlar… “Agu En İyi Yabancı” (Türkçe söyledi). Bir gazete bana kaleci olarak en iyi futbolcu ödülü verdi. Başkan ve diğer herkes bana çok iyi davranmıştı. Herkes Agu Agu Agu diye tezahuratlarda bulunurdu.

Horanta:

Galiba Afrika’dan gelen ilk kaleci idiniz…

Agu:

Evet 

Horanta:

Kayserispor’dan görüştüğünüz arkadaşlarınız var mı?

Agu:

Daha yeni dün Hakan Azman ile görüştüm. Mustafa Uğur ile birlikteydim. Yöneticilerden bazıları ile görüştüm. “Recep Başkan” ile görüştüm. Stadyumda da başka arkadaşlarla karşılaştım.

Horanta:

Yeni stadyumu nasıl buldunuz?

Agu:

“Çok güzel”

Horanta:

Kayserispor Taraftarlarının kalbinde yeriniz başkadır. Sizi tekrar Kayserispor’da çalışıyor görmekten mutluluk duyarız. Böyle bir teklif gelirse ne hissedersiniz? Ne düşünrsünüz?

Agu:

Eğer Kayserispor’dan kaleci antrenörü olarak bir teklif alırsam tabi ki hiç düşünmeden kabul ederim. Çünkü burayı seviyorum. Burada bulundum. Buradaki insanlar beni seviyor. Arkadaşlarımın bazıları hala burada. Sizin gibi… Burası yuvam gibi. Böyle bir teklif çok ilginç ve güzel olacaktır.

Horanta:

Buradaki son maçınızda, Portekiz maçında az da olsa Stadyumda bulunan Taraftarlar size ve Nijerya’ya ilgi gösterdi ve sizin burada olmanız nedeniyle Nijerya’yı destekledi. Ne hissettiniz? Atmosferi nasıl buldunuz?

Agu:

Çok güzeldi , inanılmazdı, müthişti. Kendimizi Nijerya’da gibi hissettik. “Agu, Agu, Agu, Nijerya Nijerya” tezahuratları müthişti. Bu harika insanlar bizi ülkemizde gibi hissettirdi.

Horanta:

Kayseri’den uzaklardasınız. Kayserispor’u takip ediyor musunuz?

Agu:

İnternet’ten sürekli takip ediyorum.

Horanta:

Türkçe konuşabiliyor musunuz?

Agu:

Maalesef hayır. Konuşacak kimse olmayınca Türkçe’yi unutuyorsunuz. Sadece “Merhaba, Nasılsın”. İnternetten genelde İngilizce siteden takip ettim.

Horanta:

Kayserispor genelde genç yeteneklere şans tanıyan bir takım. Bize önerebileceğiniz isimler var mı?

Agu:

Kayserililer futboldan çok iyi anlar. Futbolcuları iyi izliyorlar. Gözlerine çarpan bir futbolcu olduğunda bana her oyuncuyu sorabilirler ve ben de istedikleri tüm bilgileri verebilirim. Oyuncu öneremem ancak Pazartesi maçımız var. Maçlardan sonra tüm sorularınıza cevap verebiliriz.

Horanta:

Maçlardan sonra Süleyman Hurma’nın yanınıza geleceğinden emin olabilirsiniz. Bu güzel röportaj için teşekkür ederiz.

Agu:

Asıl ben teşekkür ederim. Sizinle tanışmak ve sohbet etmek benim için büyük zevkti. Kayserispor Taraftarlarına saygılarımı iletiyorum.

Kaynak: Horanta.net

Kayserispor 1996-1997

Kayserispor 1996-1997

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.kayserispor.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!